מועצת מק"י דנה על בחירות לכנסת ה-24: יש לשמור על הרשימה המשותפת

מועצת מפלגה הקומוניסטית הישראלית (מק"י) התכנסה הבוקר (שבת) כדי לדון על היערכות המפלגה וחד"ש לקראת הבחירות לכנסת ה-24 שייערכו ב-23 במארס הקרוב. כ-150 מחברי מק"י לקחו בישיבה שנערכה לראשונה אמצעות הזום ושודרה באמצעות הפייסבוק. במהלך הישיבה עמד מזכ"ל מק"י, עאדל עמאר, על כך "שיש לשמור על הרשימה המשותפת, אבל אין לוותר על עקרונות". "נמשיך במערכה נגד ממשלת הימין בראשות בנימין נתניהו".

נשיאות מועצת מק"י המקוונת שנערכה הבוקר: ח"כ עופר כסיף, רכז המזכירות פאדי אבויונס, ח"כ עאידה תומאסלימאן, מזכיר חד"ש מנסור דהאמשה ויו"ר ועדת הביקורת נקד נקד (צילום: זו הדרך)

יצוין שהיום אחר הצהריים תתכנס מועצת חד"ש כדי לבחור את מועמדיה לקראת הבחירות לכנסת ה-24. זאת, בעת שעתידה של הרשימה המשותפת לוט בערפל וראשי מק"י וחד"ש מנסים לשמור על השותפות הפרלמנטרית שהבינה סיעה ובה 15 חברי כנסת. יו"ר הרשימה המשותפת, ח"כ איימן עודה (חד"ש) התייחס אתמול למצבה בריאיון ששודר ברדיו מכאן: "אנחנו לא בסופרמרקט שכל אחד הולך למטרות שונות. התנועה האסלאמית לא כיבדה את החלטת הרוב בהצבעה נגד הממשלה. אנחנו מעוניינים לשמור על המשותפת אבל בתנאי שיכבדו את המצע הפוליטי המשותף על כל מרכיביה".