מגעים מתקדמים להקמת הרשימה המשותפת; ח"כ תומא-סילמאן: 'אנחנו בכיוון הנכון'

המגעים בין חד"ש למפלגות הערביות תע"ל, רע"ם ובל"ד על הקמה מחדש של הרשימה המשותפת עברו השבוע לשלב מתקדם. נציגי המפלגות דנו בנושא שלשום ואתמול (רביעי) במטרה לסיים את המשא ומתן בתוך כמה ימים. מזכ"ל מק"י, עאדל עאמר, מסר ל"אל אתיחאד" כי השיחות האינטנסיביות בין הצדדים יבשילו לחיבור מחדש של כל המפלגות בתוך שבועשבועיים.

2019-06-13_201034

מזכ"ל מק"י, עאדל עאמר (ראשון משמאל) וח"כ עאידה תומאסלימאן (שלישית) בעת מסיבת עיתונאים בחיפה (צילום: אל אתיאחד)

ייצוג המפלגות ברשימה המשותפת יתבסס על תוצאות הבחירות האחרונות, שבהן חד"שזכתה לארבעה מנדטים ותע"ל, רע"ם, בל"ד לשניים כל אחת מהן. בשל כך, המפלגות לא חלוקות באופן מהותי על הייצוג בעשירייה הראשונה. הדיונים בנושא עוסקים בעיקר במי יוצב במקומות 11 עד 14 – בחד"ש מעוניינים להבטיח את בחירתו של ג'אבר עסאקלה, שלא נכנס לכנסת בבחירות האחרונות.

ח"כ עאידה תומאסלימאן מסרה ל"אל אתיחאד": "התחלנו את המו"מ מיד לאחר תקופת החגים ואנחנו בכיוון הנכון לקראת בנייה מחדש של הרשימה המשותפת. ישנה הסכמה ראשונית בין כל הצדדים כי במציאות הקיימת בציבור הערבי הקמת המשותפת חיונית. התוצאות של הבחירות האחרונות הוכיחו שיש להתמיד ולמצוא את המשותף בין חד"ש למפלגות הערביות". "הרשימה המשותפת מהווה נקודת מפנה במאבקנו הצודק לשלום ולשוויון", הדגישה.