מאות יהודים וערבים חתמו על עצומת תמיכה במנהיג הלייבור קורבין

מאות יהודים וערבים חתמו בימים האחרונים על עצומת תמיכה בג'רמי קורבין, מנהיג מפלגת הלייבור בבריטניה. אחת מיוזמי העצומה מסרה "בתקופה האחרונה נתונה מפלגת הלייבור הבריטית תחת הנהגתו של קורבין למתקפה בלתיפוסקת על נטיות אנטישמיות לכאורה. בשנה האחרונה עקבתי מקרוב אחרי המתרחש בלייבור – הן מצד ההנהגה והן מצד המתקיפים אותה. אני משוכנעת שגם אם אפשר למצוא בשוליים התבטאויות אנטישמיות, מה שמניע את המתקפות האלה הוא החשש הגדול מעלייתו של שמאל רדיקלי לשלטון בבריטניה".

לדבריה "החשש הזה משותף לאנשים מחוץ ללייבור ולאנשי הלייבור שאינם רוצים במדיניות סוציאליסטית ואף לא במדיניות פרופלסטינית, כזו שלא תסתפק בגינוי רפה של ישראל אלא תבקש לנקוט במעשים של ממש כדי לעצור את פשעיה".

2018-09-17_184010

ג'רמי קורבין (צילום: מורנינג סטאר)

יצוין שלאחרונה פרסמו הח"כים של הרשימה המשותפת מכתב בעיתון גארדיאן, המנתח את המצב באופן דומה ומביע תמיכה בקורבין ובהנהגת הלייבור. העצומה הישראלית תשלח לוועידת הלייבור שתפתח ביום חמישי הקרוב.

בעצומה נאמר: "אנו אזרחי ישראל, יהודים ופלסטיניים, המחויבים לשוויון אזרחי, לסיום הכיבוש והמצור על עזה, לשלום צודק ולפתרון צודק לפליטים הפלסטיניים. סולידריות מצד הכוחות המתקדמים בחו"ל חיונית למאבקנו, ועלכן שמחנו עם היבחרו של ג'רמי קורבין, פעיל עקבי ומחויב למען השלום, כמנהיג מפלגת הלייבור הבריטית".

ועוד: "מאז שנבחר, היה נתון קורבין להתקפות חוזרות ונשנות בשל יחסו החיוביכביכול לאנטישמיות. אנו דוחים את תוכן ההאשמות הללו מכל וכל, ומדגישים כי אחדים מרודפיו של קורבין, כגון ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו, ידועים בעצמם כגזענים וכידידים של אנטישמים מוכרים כמו ויקטור אורבן והלאומנים הפולנים. אנו מציינים גם כי למרות שרבים ממבקריו של קורבין טוענים שהם מכבדים את הזכות לבקר את ישראל, דומה כי בפועל נועדות התקפותיהם לשם השתקת כל ויכוח על ישראלפלסטין ומניעת מצב שבו ממשלת הלייבור העתידית תפעיל לחץ של ממש על ישראל, כדי שזו תשנה את מדיניותה".

"בה בעת, אנו מכירים בכך שאנטישמיות, כולל בתוך השמאל, אכן קיימת, ואנחנו מוקירים את המאמצים העיקשים של הלייבור במלחמתם באנטישמיות בשורות המפלגה. מאמצים אלה אינם מלווים בצביעותו של הימין, אשר מגנה אנטישמיות – קיימת ודמיונית – בעוד הוא מעודד בגלוי גזענות מסוגים שונים. צביעות כזו מסוכנת מאד לנוכח רוחות הפשיזם העולה ברחבי העולם. כדי להילחם בהן, הכרחי לעמוד, במקביל, נגד האנטישמיות ובעד סוציאליזם וזכויות הפלסטינים. אנו פונים לכל מי שהשלום הישראליפלסטיני יקר ללבו בקריאה לתמוך בהנהגת מפלגת הלייבור בשל מחויבותה החדמשמעית ליצירת פוליטיקה חפה משנאה ודעהקדומה, ולהצטרף למהלכינו לקראת עתיד חף מדיכוי ואפליה בישראל ופלסטין. חברי הלייבור, אנו מאחלים לכם הצלחה בוועידה הקרובה ובמאבקיכם העתידיים" הדגישו החותמים.

לחתימה על העצומה: http://tinyurl.com/letter2labour