למרות הצהרות האוצר: ההסתדרות תכריז סכסוך עבודה בעקבות קיצוץ הפנסיות

למרות הצהרות משרד האוצר לפיהן הושג הסכם לדחיית הקיצוץ בקרנות הפנסייה הוותיקות, הבהיר אמש (רביעי) יו"ר ההסתדרות ארנון בר דוד כי אין בכוונתו לסגת מההכרזה על סכסוך עבודה כללי במגזר הציבורי – זאת עד אשר יועבר אליו מד"ר משה ברקת, הממונה על שוק ההון והביטוח, מסמך המאשר רשמית כי אכן יידחה הקיצוץ שתוכנן בקרנות הפנסיה הוותיקות.

2019-06-06_191730

בר דוד החליט לכנס ביום שני הקרוב את הוועדה לתיאום וביצוע של האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, בה יתבקשו חבריה לאשר הכרזה על סכסוך עבודה בכל המגזר הציבורי על רקע המשבר בקרנות הפנסיה הוותיקות. ההכרזה על הסכסוך תתקיים בשיתוף פעולה מלא ובתיאום עם הסתדרות המורים בראשות יפה בןדויד.

נזכיר כי על פי החלטת האוצר, החל מקצבת החודש הנוכחי תיפגע באופן חמור גמלתם של מאות אלפי עמיתי קרנות הפנסיה הוותיקות שבהסדר. משמעות הפגיעה בשיעור 1.259% – הינה הפחתת סכומים לא מבוטלים מציבור הגמלאים אשר תלויים באופן בלתי מבוטל בקצבה לשם הבטחת קיום בסיסי ומכבד.

בר דוד אמר ש"ההסתדרות לא תיתן יד ולא תאפשר את הפגיעה  באוכלוסיית הגמלאים, שרבים ממנה מתקיימים ממילא מקצבאות נמוכות שמקשות עליהם לרכוש מוצרי מזון בסיסיים ותרופות. זו העת לגלות אחריות ורגישות חברתית לאוכלוסייה הוותיקה שבנתה את המדינה".

הוא הוסיף: "עד עתה פעלנו מתוך ניסיונות הידברות למצוא פתרון אשר ידחה וימנע את הפגיעה במקבלי הקצבאות, אך לא נראה שמולנו עומד מי שמבקש לשים את רווחת הגמלאים בראש סדר העדיפויות. אם לא יימצא פתרון למשבר, ביום שני הקרוב תכריז ההסתדרות על סכסוך עבודה כללי שיהיה תקף בכל מקומות העבודה במגזר הציבורי על כל המשתמע מכך".

מזכ"לית הסתדרות המורים מסרה "אנו לא נסכים לשום פגיעה בכספי הגמלאים בקרנות הפנסיה הוותיקות. לא יתכן שציבור הגמלאים ישלם את מחיר הגירעון. ניתן למצוא פתרונות חלופיים וראויים. בכוונתנו לצאת למאבק נחוש עד אשר ימצא פתרון כזה".