למה הכלכלנים לא מבינים מה זה כסף: פודקאסט נוסף של חד"ש עולה לרשת

"מה זה בעצם כסף ומה קורה איתו"? זו השאלה העומדת במרכז פרק ה-9 בסדרת הפודקאסטים בהפקת חד"ש. "גל חד"ש" אירח השבוע לשיחה את ד"ר נועם יורן מהתכנית ללימודי מדע, טכנולוגיה וחברה באוניברסיטת בר אילן, שהסביר למה כלכלנים לא מבינים מה זה כסף, מאיפה מגיעות כל עבודות הבולשיט בעולם המודרני ועשה לנו ניתוח מרקסיסטי של הריאלטי "הישרדות". בשבוע שעבר הפודקאסט שעלה לרשת בהפקת "גל חד"ש" עסק ברוח הבלהות של הטכנולוגיה. שיחה עם ד"ר מתן קמינר, פעיל באקדמיה לשוויון, אנתרופולוג ומומחה לעבודה והגירה, בנושא אקדמיה בזום, ה"גרין ניו דיל" והאוטומציה של עולם העבודה.

גל חד"ש הוא פרויקט של סניף חד"ש תלאביב: פודקאסט שבועי ובו דמויות מרכזיות מהשמאל הישראלי לשיחה בת 20 דקות. אנשי הצוות מבטיחים "ניתוחי עומק וזוויות מפתיעות, אקטואליה ואקטיביזם גל חד"ש הוא המקום שלנו ושלכם להביט למציאות הישראלית בעיניים ולהציע אלטרנטיבה שמאלית חזקה ואמיתית".

הפודקאסטים הקודמים נערכו עם כתבת הטכנולוגיה של "גלובס", יסמין יבלונקו, על עבודה מהבית ועל התארגנויות עובדים בעולם בלי משרדים; עם חן אלון מלוחמים לשלום על התנגדות לכיבוש לקראת ההפגנה נגד הסיפוח שנערכה במוצ"ש בתלאביב; עם יו"ר ועדת העבודה והרווחה היוצאת, ח"כ עאידה תומאסלימאן (חד"ש – הרשימה המשותפת) על ההשלכות החברתיות והמעמדיות של משבר הקורונה; עם ד"ר עפרי אילני, עיתונאי ("הארץ") וחוקר במכון ון ליר, על ההיסטריה הציבורית סביב נגיף הקורונה; עם ראומה שלזינגר, ראש מטה מרכז בכוח לעובדים, על התאגדויות עובדים בימי הקורונה, מאבקים תחת הגבלות רפואיות וההזדמנויות שהמשבר מביא עמו; עם מזכ"ל המפלגה הקומוניסטית הישראלית (מק"י), עאדל עאמר, תחת הכותרת "אין לנו מה להפסיד מלבד כבלינו" ובמרכזה ה-1 במאי ומשמעותו כעת ועם סמנכ״ל שוברים שתיקה, נדב וימן, לשיחה על השפעת משבר הקורונה בשטחים הכבושים.

קישורים לפלטפורמות פופולאריות:

יוטיוב: shorturl.at/qKSU4

ספוטיפיי: shorturl.at/dNR03  

אפל מיוזיקhttp://tiny.cc/6juaoz 

סאונד קלאודshorturl.at/hqELX

גוגל פודקאסטshorturl.at/pruV1

פוקט קאסט: http://tiny.cc/pouaoz 

הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו הודעה בכל פעם שעולה פרק: https://chat.whatsapp.com/LaUdAfDuvMqKhIanxWZMEG