כוחות הביטחון עצרו בביתו את השר הפלסטיני לענייני ירושלים פאדי אל-הדמי

כוחות הביטחון הישראלים עצרו בשעות הבוקר המוקדמות (ראשון) את השר הפלסטיני לענייני ירושלים, פאדי אלהדמי, בביתו שבמזרח ירושלים, כך מדווחת סוכנות הידיעות הפלסטיני וואפא. זו הפעם השלישית בחמשת החודשים האחרונים שישראל עושה זאת. יצוין שאלהדמי נבחר לתפקיד באפריל, במסגרת הממשלה החדשה של הראשות הפלסטינית בראשותו של מוחמד אשתייה. עוד נמסר ששלושה פלסטינים נוספים נעצרו היום במזרח ירושלים שתחת כיבוש ישראלי.

אנשי ביטחון בליבוש אזרחי עוצרים הבוקר את השר הפלסטיני בביתו שבמזרח ירושלים (צילום: וואפא)

כמו כן, כוחות הביטחון עצרו ביום חמישי האחרון את ח'אלדה ג'ראר, חברה במועצה המחוקקת הפלסטינית לשעבר ופעילה בחזית העממית, בביתה באלבירה שליד רמאללה כך דווח הבוקר בכלי תקשורת פלסטינים. ג'ראר, כבר נעצרה בעבר על ישי ישראל בשנים האחרונות.

בפברואר האחרון שוחררה ג'ראר בתום 20 חודשי מעצר מינהלי. החשדות שהובילו למעצרה הקודם נותרו חסויים. ג'ראר נבחרה ב-2006 למועצה המחוקקת הפלסטינית והיתה פעילה בתחומים חברתיים, כגון קידום מעמד האישה וזכויות האסירים בישראל. היא גם מוכרת בעולם בשל פעילותה בארגוני זכויות אדם.

ב-2015 נעצרה ג'ראר בביתה, בטענה כי הפרה צו שהגביל את תנועתה לאזור העיר יריחו. ימים ספורים לאחר מעצרה הוצא נגדה צו מעצר מינהלי למשך שישה חודשים. אולם, בעקבות ביקורת שנמתחה כלפי ישראל על מעצרה ללא משפט של חברת הפרלמנט ללא משפט הומר הצו המינהלי נגדה לכתב אישום בגין עבירות ביטחוניות בין היתר, חברות בארגון החזית העממית ו"הסתה לחטיפת חיילים לצורכי מיקוח לשחרור אסירים". בעקבות הרשעתה נשלחה ג'ראר ל-15 חודשי מאסר והיא שוחררה ביוני 2016. אולם, שנה לאחר מכן נעצרה שוב בשל מה שתואר אז כ"מעורבותה בקידום הפעילות של החזית העממית".