כאלף משתתפים באירוע פתיחת מערכת הבחירות של חד"ש בסחנין

כאלף פעילות ופעילים השתתפו אמש (שישי) באירוע פתיחת מערכת הבחירות של חד"ש שנערך בעיר סחנין. באירוע השתתפו מועמדי חד"ש לכנסת: ח"כ איימן עודה, ח"כ עאידה תומאסלימאן, ד"ר עופר כסיף, ח"כ יוסף ג'בארין, ג'אבר עסאקלה וח"כ לשעבר יוסף עטאונה.

את האירוע פתח ראש העיר, ד"ר ספואת אבוריא, שניצח בבחירות המוניציפליות האחרונות בראש רשימת חד"ש, שקרא להמשיך ולקיים את הרשימה המשותפת על כל מרכיביה בבחירות לכנסת הקרובות.

2019-02-16_174037

מזכ"ל המפלגה הקומוניסטית הישראלית (מק"י), עאדל עאמר, באירוע הפתיחה של מערכת הבחירות של חד"ש שנערך אמש בסחנין (צילום: אל אתיחאד)

ראשון הדוברים היה מזכ"ל המפלגה הקומוניסטית הישראלית (מק"י), עאדל עאמר, שהתייחס למקומה של סחנין במאבק לשוויון של האוכלוסייה הערבית בישראל ועל תפקידה של מק"י ביום האדמה. הוא גם שיגר ברכה לעם בוונצואלה "המתמודד עם האיומים הצבאיים של האימפריאליזם האמריקאי".

"אנחנו מתמודדות ומתמודדים במערכה גורלית ועתירת סיכונים. ואני לא מתייחסת רק לבחירות הקרובות לכנסת. הבחירות הן חלק ממערכה רחבה יותר: המאבק בימין שבשלטון המעוניין לחסל את השאיפות הלאומיות של העם הפלסטיני ולשלול את זכויותיהם של האזרחים ערבים בישראל", אמרה ח"כ תומאסלימאן שהדגישה "הכל נעשה בעידודו הפעיל של הממשל האמריקאי". "נתניהו המושחת מנסה לקדם מדינת אפרטהייד ואנו נעמוד כחומה בצורה נגד כוונותיו", הדגישה. על כך הוסיף ד"ר כסיף "המפלגות הציוניות מתחרות אחת בשנייה מי יותר גזענית ורק השותפות היהודיתערבית הלוחמת היא המענה האמיתי".

עסאקלה תקף את חוק הלאום: "ישנה קבוצה של ערביםדרוזים המנסים לתקן את חוק הלאום. המסר שלנו לקבוצת האזרחים הזו הוא פשוט: לא ניתן לתקן את החוק הגזעני יש לבטלו כליל". הדובר האחרון בעצרת היה יו"ר הרשימה המשותפת, ח"כ עודה שהדגיש "אנו עושים הכל שביכולתנו כדי לשמור על הרשימה המשותפת ואף כדי לחזקה".