יפגינו מול בית משפט בי-ם בדרישה לשחרר את יונתן פולק וחמישה צעירים מעיסאוויה

הפגנה מול בית המשפט השלום בירושלים תתקיים ביום רביעי הקרוב, בדרישה לשחרר את תושבי עיסאוויה אנואר עביד, אדם מחמוד, סאלח אבו עסב, פאיז מחיסן, נדים אספדי ואת הפעיל נגד הכיבוש הישראלי יונתן פולק. ההפגנה תיערך בשעה 10:00 בעת הדיון בעניינו של פולק. פעילי שלום מסרו "נגיע לבית משפט בירושלים, רחוב חשין 6, כדי להפגין בסולידריות עם מתנגדי הכיבוש, נגד שיתוף הפעולה עם האפרטהייד ונגד הקולוניאליזם הישראלי".

יונתן פולק בבית המשפט, בשבוע שעבר, בעת הדיון על הארכת מעצרו (צילום: אקטיבסטילס)

יצוין שחמישה הצעירים הפלסטינים, תושבי עיסאוויה נעצרו לאחר שהפרו במחאה את תנאי מעצר הבית המנהלי שנכפה עליהם וסירבו לחתום על תנאי השחרור שנקבעו להם. יונתן פולק נמצא במעצר כבר למעלה משבוע לאחר שסירב לחתום על תנאי השחרור שהוצעו לו. בית משפט השלום בירושלים האריך ביום חמישי האחרון את מעצרו של פולק. תחילה האריך השופט אלעזר ביאלין את מעצרו של פולק עד יום רביעי הקרוב. פולק אמר בדיון: "אני לא מכיר בסמכותו של בית המשפט הזה לדון. בית המשפט לוקח לעצמו את הזכות להיות חלק בדיכוי ההתנגדות בדיקטטורה הצבאית שמנהלת ישראל בשטחים".

פרקליטתו של פולק, עו"ד גבי לסקי, אמרה בדיון כי "ההליך כולו לא תקין ועל בית המשפט לבדוק את הדבר. אין אפשרות לשלול חירות של אדם על סמך הליך שאינו תקין". פולק הצהיר בשבוע שעבר בבית המשפט כי אין בכוונתו להפקיד ערבות של 500 שקל שנדרשת לשחרורו, מאחר שהוא מסרב לשתף פעולה עם מערכת המשפט. הוא נעצר ביום שני בשבוע שעבר בעקבות קובלנה פלילית שהגיש נגדו ארגון ימיןהשוטרים המתינו לפולק במשרדו במערכת העיתון כדי לממש צו הבאה שהוצא נגדוכיוון שפולק לא התייצב לדיונים בעניינו. בקובלנה שהגיש הארגון "עד כאן" נטען כי פולק תקף חיילים בהפגנות מחאה בשטחים הפלסטינים הכבושים. שוטרים סמויים עצרו את פולק במקום עבודתו, מערכת "הארץ". השוטרים המתינו לפולק במשרדו במערכת העיתון כדי לממש צו הבאה שהוצא נגדו, בעקבות קובלנה פלילית שהוגשה נגדו על ידי ארגון הימין הקיצוני "עד כאן" ב-2018.