חשש בקרב תושבי חוף הכרמל בעקבות פיצוץ באסדת הגז; פעילי שומרי הבית יפגינו במוצ"ש

תושבי חוף הכרמל התעוררו בשעות הבוקר המוקדמות (שלישי), לפני השעה 4:00, בעקבות פיצוץ עז שהרעיד את בתיהם ושמקורו באסדת הגז. מעמותת שומרי הבית נמסר כי זו התקלה השמינית עד כה, כחודש מתחילת פעילות האסדה. במשרד האנרגיה מכחישים שאירע פיצוץ, ומוסרים כי התקלה תתוחקר.

הפיצוץ באסדת הגז כפי שנקלט במצלמות שומרי הבית (צילום: שומרי הבית)

לדברי העמותה "הסטנדרטים של נובל אנרג'י וגם הרקורד המפוקפק שלה הם בסיס לדאגה משמעותית אצל כולנו. תקופת ההרצה של האסדה, שהייתה אמורה להימשך 45 ימים בלבד ולמעשה להסתיים מיד לאחר תחילת הזרמת הגז, מתארכת ומתארכת ללא הסבר, ומשמשת אליבי נוח לפליטות של מזהמים בלי כל בקרה. הפעילות של האסדה רצופת תקלות. לפי הנחיות המשרד להגנת הסביבה, כל תקלה שמחייבת הפעלה של הלפיד, מחוייבת בתחקיר ובדו"ח מפורט. בינתיים, למרות אינספור הפעלות של הלפיד, לא ראינו אף דו"ח, וההסבר היחיד שאנחנו מקבלים הוא שזה מצב רגיל והכל בסדר. אם זה המצב הרגיל, אז הכל ממש לא בסדר. אסדת זיקוק גז היא פצצה מתקתקת, שמסכנת את מי ההתפלה של כולנו, את ביטחוננו האישי ואת בטחון המדינה. אל הסיכון הזה חייבים להתייחס, ועכשיו".

יצוין ששומרי הבית יפגינו במוצ"ש הקרוב, 15 בפברואר, בשעה 19:30 בכיכר הבימה בתלאביב. מהעמותה נמסר: "במוצאי שבת נזעק זעקה רמה שתישמע בכל רחבי הבית על כנסת ישראל לדחות את בקשת החסינות שמונחת לפתחה. אסור לאפשר לכנסת ישראל לפצוח במחול השדים הזה. עיני כלל ישראל נשואות לחברי כנסת ישראל שיעזו לאשר את החסינות המבישה הזו. לא נשכח זאת לעולם".

ההפגנה במוצ"ש בפייסבוק:

https://www.facebook.com/events/188374869087557