ח"כ תומא-סלימאן בפרלמנט הבריטי: כשיש נסיגה בדמוקרטיה קשה יותר להגן על הנשים

"כשיש נסיגה בערכי הדמוקרטיה וזכויות אדם, כפי שקורה היום בישראל קשה יותר להגיע להישגים בכל הקשור לזכויות נשים", כך אמרה אתמול (חמישי) יו"ר הוועדה לקידום האישה ולשוויון מגדרי של הכנסת, ח"כ עאידה תומאסלימאן (חד"ש – הרשימה המשותפת) בעת כינוס ראשון מסוגו שנערך בפרלמנט הבריטי שבלונדון.

2018-11-09_172515

ח"כ תומאסלימאן בעת נאומה בפרלמנט הבריטי, אתמול, בלונדון (צילום: אל אתיחאד)

הכנס הבינלאומי שהתקיים בבית הנבחרים הבריטי, בהשתתפותן של יותר ממאה חברות פרלמנט מכל העולם, נערך לציון 100 שנה להענקת זכות בחירה לנשים בממלכה המאוחדת. זאת, בתום מאבק של שנים של הפעילות סופרג'יסטיות – חברות בתנועת הנשים פעלה בשלהי המאה ה-19 וראשית המאה ה-20, וחוללה שינוי משמעותי ביחס לנשים ובמעמדן המשפטי במדינות רבות. המאבק, שהחל באנגליה, נשא פרי כאשר במהלך המאה ה-20 מדינות רבות חוקקו חוקים שהבטיחו את זכות בחירה לנשים. המדינה האחרונה שהצטרפה למעגל הייתה ערב הסעודית, אשר העניקה לנשים זכות הצבעה בבחירות המקומיות בשנת 2015.  

ח"כ תומאסלימאן שיתפה את משתתפות הכנס בסוגיות המרכזיות בדיוני הוועדה שהיא עומדת בראשה בכנסת. בין היתר הדגישה תומאסלימאן על חשיבות של הקשר עם התנועות החברתיות בכל הנוגע לעבודה הפרלמנטרית. בשעות בוקר, תומאסלימאן יחד עם יתר משתתפות הכנס, נפגשה עם ראש ממשלת בריטניה, תרזה מיי במשכנה שברחוב דאונינג 10.