ח"כ תומא-סלימאן בעקבות רצח האישה בגליל: כשל מערכתי של כל גורמי הממשלה

בית המשפט האריך היום (ראשון) בתשעה ימים את מעצרו של גבר בן 48 החשוד ברצח אשתו אמנה יאסיןפרחאת בת ה-35 בג'דיידהמכר שבגליל. צוות טיפול נמרץ מצא אתמול את האישה מוטלת בביתה בין השירותים לחדר השינה, מתבוססת בשלולית דם עם כמה דקירות בפלג גופה העליון וללא רוח חיים. המשטרה עצרה אותו בזירה והעבירה אותו לחקירה. לבני הזוג שני בנים ושלוש בנות, בגילים שלוש עד 15. יאסיןפרחאת היא האשה השמינית שנרצחה בחברה הערבית מתחילת השנה .על כך מסר העיתון "אל אתיחאד".

כוחות משטרה, אתמול, ליד ביתה של האישה שנרצחה בג'דיידהמכר (צילום: אל אתיחאד)

ח"כ עאידה תומאסלימאן (חד"ש) אמרה בתגובה רצח בת ה-35 בג'דיידהמכר שבגליל כי "ישנו כשל מערכתי של כל גורמי הממשלה הנוגעים בדבר המשטרה, הרווחה ומערכת החינוך. יותר מדי נשים חיות בחוסר ביטחון ובסכנת חיים, במיוחד בציבור הערבי". תומאסלימאן הוסיפה כי "נשים נרצחות בהיותן נשים. בביתן, על ידי בני משפחתן היכן שהן צריכות להרגיש הכי בטוחות. הן לא נרצחות כחלק מסכסוך פלילי, אלא כהמשך של מציאות חייהן האלימה".

מנהלת עמותת נשים נגד אלימות, נאילה עואד, מסרה בעקבות הרצח כי "גורמי הרווחה, הבריאות והמשטרה צריכים לתת דין וחשבון בעניין המערך הטיפולי להגנה ושמירה על ביטחונן של הנשים נפגעות אלימות". לדבריה, "צריך לבחון את כל מקרי הרצח של הנשים, במיוחד הערביות, ולבחון את הכשלים של המוסדות הממשלתיים ולהעניש את מי שגרם לזלזול בהערכת המסוכנות". עוד אמרה עואד כי "צריך ללחוץ על המשטרה והממשלה לפענח את כלל מקרי הרצח של הנשים, שביותר מ-60% מהם עוד אין כתבי אישום, והפושעים מסתובבים ומהווים איום".