ח"כ עודה על הקדמת הבחירות: הרשימה המשותפת תשיג 15 מושבים בכנסת

"נשיג 15 מושבים בכנסת, על אפם וחתמם של הגזענים", כך הכריז אמש (שלישי) יו"ר הרשימה המשותפת, ח"כ איימן עודה (חד"ש) באירוע שנערך ביפו לרגל פרסום אסופת המאמרים "השמאל העצמאי בישראל", ולציון חמש שנים למותו של פעיל חד"ש הוותיק ד"ר נעם קמינר. בדיון שנערך במסגרת אירוע ההשקה של הספר בתאטרון יפו, השתתפו גם ד"ר לין חלוזין-דברת (אוניברסיטת תל אביב, אקדמיה לשוויון), תאיר קמינר (מסרבות) והעיתונאי אלי ביתאן; הנחה: רענן פורשנר.

עוד הוסיף עודה שהאתגר העומד בפני הרשימה המשותפת הוא "להגדיל את השפעתה, את התמיכה בציבורים הגדולים הנאבקים באפליה והגזענות, בהם יוצאי אתיופיה, חרדים, אנשים גם מוגבלויות, להט"בים ומזרחים".  הבוקר הוסיף ח"כ עודה כי הבחירות הקרובות יהיו שירת הברבור של ראש הממשלה בנימין נתניהו. כך הוא הצהיר זמן קצר לאחר שחוק פיזור הכנסת עבר בקריאה טרומית במליאה.

"השמאל העצמאי בישראל, 1967-1993" שהושק אמש הוא אוסף מאמרים המתאר נדבך בקורותיו של זרם ייחודי בשמאל הישראלי, שבו מילא נעם קמינר תפקיד מפתח. השמאל "העצמאי", ששגשג בשנות השבעים והשמונים, הסתייג מזיהוי עם הציונות אך לא הפנה גב לרוב היהודי במדינה ופעל ברחובות, באוניברסיטאות ובכנסת. תנועות וארגונים כמו שי״ח (שמאל ישראלי חדש), שס״י (שמאל סוציאליסטי ישראלי), קמפו״ס, הוועדים לסולידריות עם ביר זית ונגד המלחמה בלבנון, יש גבול, האוהלים, ונשים בשחור – השתייכו לזרם רחב זה.