ח"כ עודה: גנץ וכחול-לבן לא בשלים להקמת ממשלה עם חד"ש והערבים

"אני חושב שזאת הייתה טעות להתפלג. בבחירות האחרונות הצביעו פחות ממחצית מהציבור הערבי, הם לימדו אותנו לקח. ננהר לקלפיות באוטובוסים ובמכוניות", כך אמר אמש (מוצאי שבת) יו"ר סיעת חד"שתע"ל, ח"כ איימן עודה, בתכנית "פגוש את העיתונות".

2019-06-23_193645

יו"ר סיעת חד"שתע"ל, ח"כ איימן עודה (ראשון משמאל), אמש בתכנית "פגוש את העיתונות" (צילום מסך)

ח"כ עודה אמר בריאיון כי קרא את המאמרים אותם פרסם המקורב לראש הממשלה נתניהו, נתן אשל, בהם הביע רצון שהימין בישראל "ירים את הכפפה" וייצור שיתוף פעולה עם חד"ש והמפלגות הערביות. עודה הבהיר כי הוא חושב שנתניהו עומד מאחורי הדברים ואמר: "יש קו שמחבר בין הסדנה בבחריין לבין השלום הכלכלי של נתניהו לבין השלום הכלכלי עם האזרחים הערבים. זו גישה גזענית, הוא רואה בנו נתינים שאפשר לתת להם כסף ולקנות אותם."

עודה הבהיר כי עמדותיו רחוקות מאוד מעמדותיהן של נתניהו וסמוטריץ': "ניאבק כדי שבפעם הבאה הם לא יישארו בשלטון". הוא גם התייחס גם לאפשרות בה יסכים לשבת בקואליציה אותה ירכיב יו"ר כחוללבן, ח"כ בני גנץ. "ההפגנה שהייתה בתל אביב מסמנת כיוון מאוד חשוב", הבהיר עודה. "יחד עם זאת אני חושב שגנץ וכחוללבן עדיין לא בשלים". עודה הדגיש ש"כחוללבן לא בשלים לשיתוף פעולה סביב עקרונות דמוקרטיים ומוסכמים".