ח"כ עודה בעקבות המלצות המשטרה: נתניהו הוא ראש ממשלה מושחת ומסוכן – ועכשיו אפילו יותר מסוכן

"נתניהו הוא ראש ממשלה מושחת ומסוכן ומעכשיו אפילו יותר מסוכן כי ברור שמהרגע שהכיסא שלו רועד הוא יעשה הכל בשביל לשמור על השלטון", כך הגיב יו"ר הרשימה המשותפת ח"כ איימן עודה (חד"ש) לפרסום תוצאות חקירת המשטרה במעשי השחיתות של ראש הממשלה בנימין נתניהו. "נתניהו חייב ללכת הביתה", קרא ח"כ עודה.

2018-02-14_193305

חברו בסיעת חד"ש, ח"כ דב חנין (הרשימה המשותפת), הוסיף: "כשהמשטרה קובעת שראש הממשלה לקח שוחד אי אפשר לדעת אילו עוד קווים אדומים הוא יחצה שכל הכוח עדיין בידיו. ראש ממשלה שחשוד בשוחד חייב להשעות את עצמו מידית. לנתניהו אין מנדט מוסרי וציבורי לקבל החלטות בנושא כלשהו החל מרגע זה".

משטרת ישראל הודיעה אמש (שלישי) כי סיימה את חקירות תיק 1000 ותיק 2000. על פי המשטרה "תיק 1000" עסק בחשד לכאורה לביצוע עבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים על ידי ראש הממשלה, מר בנימין נתניהו, בכל הנוגע למערכת יחסיו עם בעלי ההון ארנון מילצ'ן והאוסטרלי ג'יימס פאקר, אשר העניקו לו במהלך השנים, טובות הנאה מסוגים שונים.

"תיק 2000" עסק בחשד לכאורה לביצוע עבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים על ידי ראש הממשלה ועל ידי מו"ל עיתון "ידיעות אחרונות" ובעל השליטה בעיתון מר ארנון (נוני) מוזס, בכל הנוגע למערכת יחסים ביניהם סביב בלימת התעצמותו של עיתון "ישראל היום" באמצעות חקיקה ודרכים אחרות.

במחצית הראשונה של  שנת 2016, התקבלו חומרים ממגוון גורמים ומקורות שהעלו חשדות למרמה והפרת אמונים וקבלת טובות הנאה מצד ראש ממשלת ישראל, מר בנימין נתניהו. אישור היועץ המשפטי לממשלה להתחיל בתהליך בדיקה ניתן ביולי 2016. בהמשך ולאחר שהונחה תשתית מספקת אשר הצדיקה פתיחה בחקירה פלילית, אישר היועץ המשפטי לממשלה בדצמבר 2016 לפתוח בחקירה.

החשדות חייבו חקירה מורכבת ומאומצת, שבוצעה על ידי צוות החקירה ביחידה הארצית לחקירות הונאה בלהב 433, בליווי הדוק של פרקליט המדינה והיועץ המשפטי לממשלה. התיקים מכילים כ 180הודעות שנגבו מ 80 עדים; כמו כן, 6 מעורבים נחקרו במסגרת בקשות לעזרה משפטית שהועברו למדינות זרות חיקורי דין מחוץ למדינת ישראל.