ח"כ עודה: אם יהיו בחירות בפעם השלישית – המשותפת תקבל 15 מנדטים

יו"ר הרשימה המשותפת, ח"כ איימן עודה (חד"ש), התראיין אמש (מוצ"ש) ל"פגוש את העיתונות" והתייחס להפגנות נגד האלימות המתרחבת במגזר הערבי ולאוזלת היד של המשטרה. ח"כ עודה אמר כי יש צורך בהחלטה ממשלתית שתטפל בבעיות הדחופות, ואף כינה את המשטרה "גזענית". בנוסף, טען כי שר התחבורה הגזעני בצלאל סמוטריץ' הוא "משיחי סהרורי" ואמר כי יתמוך בממשלה שיקים גנץ רק "אם יהיה לו את האומץ שהיה לרבין בשנות ה-90".

ח"כ עאידה תומאסלימאן בעת ההצבעה בבחירות לכנסת שנערכו ב-17 בספטמבר האחרון (צילום: זו הדרך)

ח"כ עודה דחה את דבריו של השר לביטחון פנים, גלעד ארדן, שטען שדווקא חברי הכנסת הערבים סיכלו התערבות משטרתית במגזר הערבי, "זה שקר גס. המשטרה לא עושה כלום כי היא משטרה גזענית". עודה טען כי יש צורך בהחלטה ממשלתית למגר ארבעה דברים עיקריים במגזר הערבי: כנופיות הפשע, הנשק הבלתי מורשה, גביית דמי החסות והשוק האפור". "אין שום דבר טוב בנשק המסתובב ברחובות", הדגיש.

כשנשאל אם יתמוך בממשלה כלשהי שיקים יו"ר כחול לבן, בני גנץ, ענה עודה: "אם יהיה לו את האומץ שהיה לרבין בשנות ה-90, נלך בדרך זו". עם זאת, הוא הוסיף כי "גנץ לא בשל. לא מבחינה פוליטית ולא מבחינה רעיונית". בראיון כינה עודה את השר סמוטריץ' "משיחי סהרורי", והוסיף: "צריך לעשות הכל כדי למנוע מהם להמשיך בתפקידו". הוא גילה כי אם יהיו בחירות נוספות, אחוזי ההצבעה בחברה הערבית יעלו ויגיעו ל-70%. לדבריו, במקרה של בחירות בפעם השלישית הרשימה המשותפת תקבל 15 מנדטים.