ח"כ כסיף: השבתת הכנסת היא אובדן מוחלט של כל החסמים והבלמים

יו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין, פיזר בשעות אחה"צ (רביעי) את המליאה בכנסת ולא קיים את ההצבעה על הקמת ועדות. "אין לי כל כוונה למשוך את הנושא אך היום לא יהיה ניתן לקיים הצבעה", הסביר אדלשטיין. "כל המאמצים לא נשאו פרי, ולכן לא יהיה מנוס אלא להביא את הנושא הזה להצבעה במליאה, מאוד מקווה שלפחות על התהליך תהיה הסכמה".

ח"כ עופר כסיף (חד"ש – הרשימה המשותפת) גינה את מאמצי הליכוד למנוע את כינוס המליאה והקמתן של הוועדות ואמר ש"השבתת הכנסת היא אובדן מוחלט של כל החסמים והבלמים. זהו שיאו של תהליך הרסני שמטרתו ביצור שלטונו הרודני של נתניהו. אני קורא לחברי כחול-לבן לחדול ממו"מ עם מבצעי ההפיכה השלטונית ולעמוד לצדנו במאבק למען החזרת הכנסת לתפקוד ולהדחת הדיקטטור נתניהו".

לדבריו "נתניהו וממשלת הבובות שלו הופכים את ישראל לרודנות מובהקת.
מערכת המשפט מקורקעת, הרשות המחוקקת מעוקרת, פולחן האישיות בשיאו, ועכשיו שימוש בתקנות לשעת חירום ובשב"כ כדי לעקוף את הכנסת ולרדוף אזרחים תמימים.
כבר לפני כשנה הזהרתי שהארכת מצב החירום תשרת את מאווי העריץ מבלפור". לדברי ח"כ עאידה תומא-סלימאן (חד"ש – הרשימה המשותפת) "יולי אדלשטיין, במצוות נתניהו ובחסות הקורונה, חוסם את הכנסת מלפעול. זוהי הידרדרות מסוכנת וחמורה בזמן שלא ניתן לצאת לרחובות. ערוצי התקשורת חייבים להתעורר למה שקורה – ולדווח. מרסקים פה את המרחב הדמוקרטי".

יצוין שנשיא המדינה, ראובן ריבלין, קרא היום ליו"ר הכנסת להבטיח את עבודתה השוטפת של הכנסת בצל משבר הקורונה. "כנסת מושבתת פוגעת ביכולת של מדינת ישראל לתפקד בחירום בצורה טובה ואחראית – צריך לעשות הכול כדי לטפל במשבר, אבל מתוך זהירות שלא לפגוע פגיעה אנושה בתשתית הדמוקרטית שלנו", אמר ריבלין בשיחת טלפון לאלדשטיין.