ח"כ חנין: צאו להצביע כדי להפיל את שלטון הימין; עודה: זה היום שלנו

ח"כ דב חנין (חד"ש) הצביע הבוקר (שלישי) בקלפי בצפון תל אביב. עם צאתו מהקלפי קרא חנין לאזרחים לצאת להצביע, "כדי להפיל את שלטון הימין, כדי לקדם דרך של שלום, שוויון וצדק וכדי לתת תשובה מוחצת לפוליטיקת ההסתה, השנאה והגזענות". גם יו"ר הרשימה המשותפת ומזכיר חד"ש, איימן עודה, פרסם אגרת ובה קרא להצביע נגד שלטון הימין והגזענות. לדברי עודה "זה היום שלנו, של האוכלוסייה הערבית במדינה ושל שותפינו היהודים הדמוקרטיים, הנאבקים יחד איתנו למען שינוי. הימין נכנס להיסטריה בעקבות התמיכה הציבורית ברשימה המשותפת, ההולכת וגדלה מדי יום. המשמעות היא, שביכולתנו למנוע מהימין להרכיב את הממשלה הבאה, וכך לקטוע באבחה אחת את חקיקתם של 40 חוקים גזעניים".

2015-03-17_124052

ח"כ דב חנין (חד"ש) ויו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה (צילום: אל אתיחאד)

לדברי עודה "ההצלחה שלנו, משמעותה כי בפעם הראשונה בתולדות המדינה נהפוך לכוח השלישי בגודלו בכנסת כוח חזק ומשפיע, שאיש לא יוכל להתעלם ממנו. מה שמאפיין אותנו ברשימה המשותפת, הוא שזו הרשימה היחידה שתומכת גם בצדק לאומי וגם בצדק חברתי. זו הרשימה היחידה המייצגת את המוחלשים והעניים ביותר. זו הרשימה היחידה שמייצגת אוכלוסיה נגדה מתנהלת הסתה יום ולילה. וזו גם הרשימה הרחוקה ביותר מנתניהו".

עודה הדגיש: ההצלחה של הרשימה פירושה הצלחה של גישת הריצה המשותפת, גישה אשר מבליטה את העיקר. זו יכולה להיות התחלה של עידן חדש עבור החברה הערבית בישראל. עידן בו נוכל לבנות מסגרות אשר יהיו מוסכמות על כלל האוכלוסייה הערבית ויפעלו למענה. בידיך האפשרות להשפיע מחר ולהיות חלק מההתחלה של השינוי המרגש הזה. אנחנו הפתעת הבחירות האלה, אבל חשוב מכך: אנחנו הבשורה הטובה של הבחירות הללו. בעל הרצון החזק מעצב את עולמו במו ידיו! בעלת הרצון החזק מעצבת את עולמה במו ידיה"!.