ח"כ חנין: עם פיזור הכנסת מנענו מהימין להעביר שלל חוקים מסוכנים וקיצוניים

מליאת הכנסת אישרה אמש (רביעי) את החוק לפיזור הכנסת ולצאת לפגרת בחירות. 102 חברי כנסת תמכו בהצבעה ושניים התנגדו יהודה גליק (הליכוד) וירון מזוז (הליכוד). על פי סיכומים בין הקואליציה לאופוזיציה, בשבוע הבא תכונס המליאה במשך יומיים כדי לאשר שורה של חוקים שאינם במחלוקת.

2018-12-27_195157

יו"ר הרשימה המשותפת, ח"כ איימן עודה (חד"ש), פנה בנאומו בכנסת לנתניהו ואמר: "אנחנו ננהר לקלפיות בהמונינו, ואנחנו נגדיל את כוחנו, עכשיו יותר מתמיד". עודה הוסיף כי הממשלה הנוכחית "הייתה ממשלת הגזענות והשיסוי, שהשתמשה בכוחה הפוליטי כדי להסית נגד אוכלוסייה שלמה. זה הכל חלק ממסע הדהלגיטימציה נגד האזרחים הערבים". עוד אמר יו"ר הרשימה המשותפת: "מי שמבקש לעשות הפרד ומשול בין יהודים לערבים, או בין ערבים לערבים מחזק את נתניהו, מחזק את הימין. הם רוצים אותנו חלשים ובנפרד, אנחנו נהיה חזקים וביחד. אל מול הלאומנות, נדבר על שלום ועל שוויון, נשתמש בכוח שלנו להפיל את חבורת הימין הפשיסטי. אז תבחרו, אפרטהייד או דמוקרטיה."

לאחר ההצבעה מסר ח"כ דב חנין (חד"ש הרשימה המשותפת) שהתפזרות הכנסת "הייתה יכולה להיות רגע מסוכן מאוד. לכן מרגע ההכרזה על בחירות התמקדתי בדבר אחד: למנוע מהימין להעביר את שלל החוקים המסוכנים והקיצוניים שהם תכננו להעביר בשבוע האחרון לכנסת ה-20". שמח

לדברי ח"כ חנין "הצלחנו לבלום כמה מחוקים אלה: החוק להחלת ריבונות זמנית על מאחזים בשטחים (חוק ההסדרה 2) שהובל עלידי ח"כ בצלאל סמוטריץ' בניסיון להכשיר המון התנחלויות ומאחזים; חוק החטיבה להתיישבות שנועד להעביר לגוף הבעייתי והמושחת הזה את ניהול אדמות הגדה וכולל סמכויות על הכפרים הפלסטיניים בשטחי סי; חוק ה'נאמנות בתרבות', שנועד לאפשר למירי רגב לצנזר תרבות באמצעות שלילת תקציבים; חוק היועצים המשפטיים שאיילת שקד קידמה לחיסול שומרי הסף ומינוי נאמנים פוליטיים במקומם".

כמו כן נבלמו הרחבת חוק ועדות קבלה שנועד לאפשר הקמה של עוד יישובים ליהודים בלבד וחוק עונש מוות "שהפך מסיסמה פופוליסטית של ליברמן לחוק מפחיד שבאמת היה אמור לעבור בקריאה ראשונה במסגרת דיל שסוכם בין הקואליציה לבין ישראל ביתנו .חודשים ניהלנו נגד החוקים האלה מלחמת התשה ובשבוע האחרון השתמשנו בכל הכלים הפרלמנטריים כדי לחסל את אפשרות העברתם בכנסת היוצאת." עוד מסר חנין ש"במקביל אני עושה מאמצים כדי לדאוג שהחוקים הטובים שעליהם אנחנו עובדים יצליחו לעבור".