ח"כ חנין: העלאת קצבת הזקנה ב-6 שקלים בלבד היא בושה לכולנו

"העלאת קצבת הזקנה ב-6 שקלים בלבד היא בושה לכולנו" כך מסר הבוקר (שלישי) ח"כ דב חנין (חד"ש – הרשימה המשותפת). "עם חזרת הכנסת מהפגרה אעלה להצבעה הצעת חוק שתבטיח שאף קשיש או קשישה לא יאלצו להתקיים מפחות ממינימום", הוסיף.

2018-03-20_201851

לדבריו בתקציב המדינה שאושר בחמישי האחרון 20 מיליארד שקל עברו ל"רזרבות" שאיש אינו יודע מה נעשה איתן. "המון כסף נשפך לכל הכיוונים אבל קצבת הזקנה עלתה בשקלים בודדים. זה בלתי נסבל ש-1 מכל 4 קשישים בישראל חי מתחת לקו העוני ואחד מכל 3 קשישים נאלץ לבחור מדי יום בין מזון, תרופות או הפעלת מזגן. הקשישים בישראל הם העניים ביותר בקרב המדינות הקפיטליסטיות במערב". הדגיש ח"כ חנין.

קצבת הזקנה של הביטוח הלאומי עומדת על 1,535 שקלים בחודש "וכולנו יודעים כמה יקר לחיות כאן, הדיור, הבריאות, המזון, התחבורה. קצבת הזקנה הזעומה כזאת גוזרת על אותם הקשישים התלויים בה, לסיים את חייהם בעוני מחפיר.  הגיע הזמן שנאפשר למאות אלפי הקשישים במדינה לצאת מהעוני ולזכות לזקנה מכובדת.  אחרי פגרת הפסח אעלה בכנסת הצעת חוק שתבטיח לקשישים בישראל הכנסה כוללת בגובה שכר מינימום, הסכום שנקבע כמינימאלי לקיום בכבוד עבור אנשים עובדים. כי מינימום זה המינימום. גם לקשישים".