ח"כ חנין במצעד למען החיים: נאבקים בחרפה של ניצולי שואה החיים בעוני

ח"כ דב חנין (חד"ש – הרשימה המשותפת) השתתף אמש (רביעי) במצעד למען החיים שערכה במרכז תלאביב עמותת אביב לניצולי השואה. "צעדי עם האנשים מעוררי ההשראה האלה ששרדו את זוועות השואה ונאבקים עכשיו על קיום בכבוד. כבר שנים שאני מוביל בכנסת יחד עם ח"כ אלעזר שטרן את השדולה למען ניצולי שואה. אנחנו נאבקים להפסיק את האבחנות בין הניצולים ולביטול אפליית הניצולים שהגיעו ארצה אחרי שנת 1953", מסר ח"כ חנין.

2018-04-12_203331

ח"כ דב חנין במצעד למען החיים שנערך אמש במרכז תלאביב (צילום: אביב לניצולי השואה)

עוד הוא הדגיש "אנחנו נאבקים נגד החרפה של ניצולי שואה וקשישים בכלל החיים בעוני. לא ייתכן שבמדינה שלא חסרים בה משאבים, אנשים קשישים יאלצו לבחור בין אוכל לתרופות או לחימום הבית. לא ייתכן ובכל זאת קורה. כי למדינה אמנם לא חסרים משאבים אבל חסר לה מאוד סדר עדיפויות שרואה קודם כל את האנשים שחיים כאן".

"רבע מניצולי השואה חיים בעוני כיום. ישראל מובילה בעולם המערבי בעוני של קשישים בכלל. עם הנתונים האלה אסור לנו להשלים. לכן אני נאבק על העלאת קצבת הזקנה המעליבה, שפשוט אין סיכוי להצליח להתקיים ממנה. אי אפשר לצפות מקשישים להתקיים מפחות מהמינימום שהמדינה קבעה ביחס לאנשים עובדים. בכנס הקיץ אעלה להצבעה בכנסת את הצעת החוק להעלות את קצבת הזקנה לגובה שכר המינימום. כי מינימום זה המינימום, גם לקשישים. שתפו והצטרפו למאבק החשוב הזה", הוסיף ח"כ חנין.