ח"כ ג'בראין על השלכת בקבוקי תבערה לעבר אולם באום אל-פאחם: מקרה חמור ומדאיג

שלושה בקבוקי תבערה הושלכו אמש (שבת) לעבר מתנ"ס באום אלפחם, בעת שנערך במקום מופע מוזיקלי. כ-500 בני אדם לקחו חלק באירוע, ישבו באולם ואיש מהם לא נפגע. שוטרים פתחו בסריקות בעיר בניסיון לאתר את החשודים במעשה. משליכי הבקבוקים הגיעו למתנ"ס רכובים על אופנוע ומיהרו להימלט. צופים במופע סיפרו שהקהל כלל לא ידע על התקרית החמורה.

2018-09-16_201632

המופע שנערך אמש באום אלפחם, בשורה הראשונה יושבים ח"כ יוסף ג'בארין (חד"ש הרשימה המשותפת) ויו"ר חד"ש, ד"ר עפו אגבריה (צילום: אל אתיחאד).

מחלוקת סביב המופע התעוררה סביב הופעתה של להקת סיראג' באום אלפחם. אגודת האימאמים בעיר הודיעה על התנגדותה להופעה, משום שהלהקה מעורבת וכך גם הקהל. יו"ר האגודה, השייח' משהור פואז, הסביר כי "זה מנוגד לכללי השריעה, התרבות האיסלאמית והמנהגים שעליהם בנויה החברה בעיר כמו אום אלפחם". מנגד, האשימו תושבים חילונים את האימאמים בכפייה דתית. המחלוקת אף הביאה לפירוק הרשימה המשותפת למועצת העיר, שכללה את נציגי חד"ש, בל"ד ותנועת בני הכפר לצד אנשי התנועה האסלאמית. כעת יתמודדו בבחירות בעיר שתי רשימות: חילונית מול דתית.

ח"כ יוסף ג'בארין (חד"ש הרשימה המשותפת) שנכח במופע אמר כי "זה היה אחד מאירועי התרבות הכי מוצלחים בהיסטוריה של העיר. אמנם השלכת בקבוקי התבערה לא הפריעה למהלך אירוע, אבל אין ספק שמדובר במקרה חמור ביותר וצריך למצות את הדין עם העבריינים. החברה הערבית היא חברה מגוונת ואין מקום להכתבת דעות ומחשבות. כל ניסיון להכתבה כזו סופו להביא לאלימות". "עומדת בפנינו עבודה לא קלה: לשמור על המרקם העדין של היחסים החברתיים ביישובים הערביים ולקדם סובלנות", הדגיש.