ח"כ איימן עודה: למרות הזעם על ממשלת הימין בראשות נתניהו אסור לוותר על ההנחיות

יו"ר הרשימה המשותפת, ח"כ איימן עודה (חד"ש) קרא היום (שלישי) להקפיד על ההנחיות למרות הביקורת על ממשלת נתניהו: "למרות הזעם ותסכול המוצדקים על הכישלון המוחלט של ממשלת הימין אסור לוותר על ההנחיות. הקורונה מסוכנת ואם הציבור לא יצליח איפה שהם נכשלו היא גם תגבה את חייהם של עוד רבים".

ח"כ עודה הוסיף: "המחירים הכבדים בדרך עדיפים על המחיר בחיי אדם שנשלם כתוצאה מאדישות תחת ממשלה שלא עשתה את הנדרש כדי להתמודד עם המגיפה". יצוין ששושי גולדברג, אחות ראשית ארצית, התריעה הבוקר בוועדת הקורונה מפני המצב של מערכת הבריאות, לאור העלייה בתחלואה בנגיף הקורונה והמחסור בתקציב למערכת בשנים האחרונות. "המצב הוא נוראי, תמונת המצב היא מאוד מורכבת, היא לא פשוטה, היא מדברת על אנשי צוות לוחמים, בחזית הלחימה, עובדים יומם ולילה במשך תקופה ארוכה", אמרה. "אתם טוענים שזאת מערכת שהייתה בחסר הרבה שנים, זאת הזדמנות לטפל בזה, שאלת מה עוד אפשר לעשות? בואו תאשרו עוד מקומות לאחיות בואו תנו תקציב לעשות את זה".

לדברי ח"כ עאידה תומאסלימאן (חד"ש הרשימה המשותפת) "המגיפה לא בשליטה. מערכת הבריאות מתקרבת לסף הספיקה והממשלה כשלה בטיפול במשבר, ולכן אין לנו על מי לסמוך חוץ מעל עצמנו. אל מול כשל הממשלה וסכנת החיים צריך לגלות סולידריות ואחריות". חבר לסיעה, עופר כסיף, הדגיש שמגפת הקורונה גבתה חייהם של 1260 אזרחים עד כה, וברור שיאבדו עוד. בתי החולים שהוזנחו במכוון עלידי ממשלת הקפיטליזם הקיצוני, קרובים לאיספיקה. בשעה קשה זו, אין לסמוך על הממשלה! מול הפקרותה נוכל לסמוך רק זה על זה. אל תתאספו בחלל סגור, דחו אירועים, הקפידו על מסכה".

גם ח"כ יוסף ג'בארין (חד"ש הרשימה המשותפת) סבור שהתחלואה יצאה משליטה ובתי החולים קורסים. "הממשלה נושאת באשמה המלאה על הכישלון המחפיר שהוביל לסגר שני, ועל הזנחה ארוכת שנים של מערכת הבריאות. כרגע האזרחים צריכים לקחת אחריות על המצב. שמיעה להנחיות, ובעיקר הימנעות מהתקהלות, תאפשר לצאת מהסגר ולהצליח איפה שהממשלה כשלה, הזניחה והפקירה".

עוד על מחדלי ממשלת הימין בטיפול במגפת הקורונה, בגיליון "זו הדרך" האחרון (עמ' 1, 4, 5 ו-16):

http://maki.org.il/he/wp-content/uploads/2020/09/G37_2020.pdf