ח"כ איימן עודה: 'אמרתי לבני גנץ שהקמפיין של כחול-לבן הוא ימני וגזעני'

"אם זה יהיה תלוי רק בנו שנתניהו ייפול, אתם חושבים שנשב בצד ולא נפעל?", אמר אתמול (שני) יו"ר הרשימה המשותפת, ח"כ איימן עודה (חד"ש) בכנסת של התאחדות התעשיינים שנערך בתל-אביב עם ראשי המפלגות.  אך ח"כ עודה הוסיף "חובה תהיה על יו"ר כחול-לבן, בני גנץ, לשבת איתנו. ישבתי איתו אחרי הבחירות באפריל ואמרתי שהקמפיין שלו היה גזעני, שהוא ימין, וביקשתי שישנה את הכיוון. אני חושב שהפגישות היו חשובות ושהוא הושפע מהן, לכן הזמין אותי לדבר בהפגנה בתל-אביב. הוא משנה כעת קצת כיוון, לא כמו הבחירות הקודמות, אבל לא דיברנו כבר יותר מחודש וחצי".

ח"כ איימן עודה (צילום מסך: החדשות)

 

עם זאת אמר עודה: "אני לא רואה בכחול לבן פרטנר להצעה שלי להצטרף לקואליציה. התירוץ של השותפות של בל"ד ברשימה הוא תירוץ בלבד. גם כשלא היינו איתם, הם לא רצו בנו. מה המצע של גנץ? אף פעם לא הבנתי מה המצע המדיני שלו. הוא כל הזמן אומר רק מה לא. אנחנו רוצים להפיל את שלטון נתניהו, אבל לא בכיס של אף אחד. אם הוא רוצה שנמליץ עליו, שיישב איתנו על הדברים החיוניים לנו – חוק הלאום, הריסות הבתים, הפשע ברחוב הערבי, אזורי תעשייה ועוד".

"מי שהוציא אותנו מהלגיטימיות הם הימין של נתניהו ואהוד ברק כשהיה בראש העבודה. גם אנחנו עשינו טעויות. אבל אין ראש ממשלה שהסית נגדנו כמו ראש הממשלה הנוכחית. המטרה העיקרית שלי החזרת לגיטימציה ל-20% של האוכלוסייה בישראל לציבוריות הישראלית", הדגיש יו"ר הרשימה המשותפת.