ח"כים של חד"ש בחאן אל-אחמר: עוול גדול עומד להתרחש פה שיותיר משפחות ללא קורת גג

שני חברי כנסת מסיעת חד"ש ברשימה המשותפת, עאידה תומאסלימאן ודב חנין, ביקרו אחה"צ (חמישי) בכפר הערביבדואי חאן אלאחמר שבשטחים הפלסטינים הכבושים העומד בפני הריסה. "עוול גדול עומד להתרחש פה שיותיר משפחות עם ילדים ללא קורת גג. מאחוריו עומדת תכנית גדולה של סיפוח רצף התנחלויות מירושלים עד יריחו, ביתור הגדה לשניים, ומניעת הקמת מדינה פלסטינית כדי למנוע אפשרות להגיע לשלום. זה מאבק למען צדק לתושבים אבל גם למען העתיד של כולנו", אמר ח"כ חנין בשיחה עם תושבי הכפר ופעילי שלום ישראלים.

יצוין שהבוקר בסביבות השעה חמש, מאות שוטרי מג"ב ויס"מ פשטו על הכפר והרסו את המאחז ״ואד אל אחמר״ שהוקם במהלך ראש השנה כמה מאות מטרים מזרחה ליישוב במחאה על ההריסה המתוכננת של הכפר. על כך מסר אורן זיו באתר "שיחה מקומית".

2018-09-13_200300

שני חברי כנסת מסיעת חד"ש ברשימה המשותפת, עאידה תומאסלימאן ודב חנין, בעת ביקורם אחה"צ בכפר הערביבדואי חאן אלאחמר (צילום: זו הדרך)

השוטרים הקיפו את הכפר מכל צדדיו, עשרות מהם צעדו ברגל בין בתי הכפר כשהם חוסמים את הפעילים הרבים שישנו בבית הספר במטרה להגיע לכיוון הקרוואנים של המאחז. עובדי קבלן פירקו את ארבעת הקרוונים העשויים מלוחות אלומיניום ועץ, והעמיסו את החומרים על משאיות.

השוטרים גם הציגו צו שטח צבאי סגור לאזור הכפר, אך אמרו לעיתונאים במקום שאין מניעה לצלם מאזור בית הספר. בזמן הריסת המאחז, שוטרים רבים עמדו על הגבעות מסביב, ורחפן הוטס מעל האזור. כמאה הפעילים שישנו בחצר בית הספר התעוררו עם כניסת הכוחות והתאספו בסמוך אליהם, מביטים על ההריסה של המאחז.