חד"ש במסר לנתניהו: שמונה בני משפחה אחת נהרגו בהפצצת צה"ל ברצועה – זהו פשע מלחמה

שמונה בני משפחה פלסטינית אחת נהרגה אתמול (חמישי) בעקבות תקיפה של צה"ל בשכונת דיר אלבלח ברצועת עזה. דובר צה"ל בערבית הודיע לאחר התקיפה כי היעד היה מפקד יחידת הרקטות של הג'יהאד האיסלאמי במרכז הרצועהרסמי אבו מלחוס. ואולם במקום התגוררה משפחה מרובת ילדים בתנאים קשים במיוחד שלא היה להם כל קשר עם הארגון הפלסטיני. משרד הבריאות הפלסטיני הודיע אתמול (חמישי) כי מניין ההרוגים ברצועת עזה עלה ל-34 מתחילת ההתקפות של צה"ל. בין ההרוגים, שמונה ילדים ושלוש נשים. כ-111 בני אדם נפצעו.

"עצרו את התוקפנות!" (השער של העיתון "אל אתיחאד)

"שמונה בני משפחה אחת נהרגו בתקיפת צה״ל בדיר אלבלח בעזה אתמול. בצבא הודו כי 'העריכו' שהמבנה שהותקף היה ריק. ואלה שמות הקורבנות: רסמי אבו מלחוס (45), בנו מוהנד (12), מרים אסוארקה (45), מועאד אסוארקה (7), סים אסוארקה (13), יוסרי אסוארקה (39) ועוד שני פעוטות. האם זה לא פשע מלחמה? אז מהו פשע מלחמה?", שאל ח"כ יוסף ג'בארין (חד"ש הרשימה המשותפת).

ח"כ עאידה תומאסלימאן (חד"ש הרשימה המשותפת) הדגישה ש"בנימין נתניהו עומד על דוכן הכנסת ואומר שצה"ל לא מבצע פשעי מלחמה, שהוא לא פוגע באזרחים. מה עם אשתו של בכיר הג'יהאד האיסלאמי? שנהרגה כשישנה איתו במיטה? מה עם שמונה הילדים שנהרגו בהפצצות? מה עם אלפי האזרחים שנהרגו בסבבי המלחמות החוזרים ונשנים שלו בעזה? הם לא אזרחים?".

על רקע עשרות ההרוגים ברצועה והפגנות המחאה שנערכו על ידי פעילי חד"ש ומק"י בתלאביב, נצרת וסחנין, ראש הממשלה בנימין נתניהו תקף ביום שלישי את חברי הכנסת של הרשימה המשותפת שגינו את דבריו מעל דוכן הכנסת. "אתמול שמעתי על הפגנה שלכם בהשתתפות שחברת כנסת הדורשת להוקיע אותנו על פשעי מלחמה", אמר נתניהו.

נתניהו התייחס להפגנה בהשתתפות מאות נגד ההסלמה בדרום שנערכה ביום שלישי בשעות הערב במרכז תל אביב בקרבת מטה הליכוד, ביוזמת סניפי חד"ש ומק"י בעיר. תחת הכותרת "הפגנת חירום: עיצרו את המלחמה!", קראו המפגינים "די למלחמה של ביבי", "יהודים וערבים מסרבים להיות אויבים" ו"המצור הוא טרור". בין המשתתפים חברי הכנסת של חד"ש תומאסלימאן, עופר כסיף וח"כ לשעבר דב חנין.

"מפה, מתל אביב, אני משמיעה קול צעקה, ואומרת לעם שלנו בעזה: יש בישראל אנשים הגונים שרוצים שלום לא רוצים לחיות במלחמות, תחזיקו מעמד. בסופו של דבר כל כיבוש ייגמר״, אמרה ח"כ תומאסלימאן מהרשימה המשותפת במהלך ההפגנה. היא תקפה באופן ישיר את גנץ ושאלה אותו: "במה תמכת, ברצח מתוכנן? בתחילתה של מלחמה עקובה מדם? הייתה לך הזדמנות להראות שאתה מוביל מדיניות אלטרנטיבית, פוליטיקה אחרת, לא לעמוד דום מייד".