חברי סיעת חד"ש נפגשו עם רה"מ הפלסטיני: מתנגדים לעסקת המאה של טראמפ

סיעת חד"ש בכנסת, בהשתתפותם של חברי הכנסת איימן עודה,עאידה תומאסלימאן, עופר כסיף ויוסף ג'בארין, נפגשו אתמול (חמישי) עם ראש הממשלה הפלסטיני ד"ר מחמד אשתייה. בפגישה השתתף גם שר האוצר הפלסטיני ד"ר שוקי בשארה. חברי הכנסת מטעם חד"ש בירכו את ראש הממשלה אשתייה על היבחרו לראשות הממשלה, והציגו את עמדתם לגבי האתגרים העומדים בפני הסוגיה הפלסטינית ובייחוד התנגדותם ל"עסקת המאה" מבית היוצר של ממשל טראמפ.

2019-05-24_192113

ראש הממשלה, אשתייה, הציג בפני הח״כים את ההתפתחויות האחרונות שמטרתן חיסול השאלה הלאומית הפלסטינית, ובעיקר עסקת המאה האמריקנית, ועידת בחריין הכלכלית ביוזמת ארצות הברית והתייחס גם למדיניות הכיבוש המתמשכת של ממשלת ישראל.

חברי הכסת של חד"ש הביעו אף הם את התנגדותם לכל יוזמה מדינית שאינה שומרת על הזכויות של העם הפלסטיני, ובמיוחד לעסקת המאה. כמו כן, התייחסו חברי הכנסת למה שצפוי מבחינת הממשלה הישראלית הבאה, וציינו ש"ככל הנראה ממשלת נתניהו הבאה תהיה הימנית והגזענית ביותר עם שאיפות לסיפוח אדמות פלסטיניות בצורה רחבה". חברי המשלחת של חד"ש הדגישו את חשיבות הפיוס והאחדות בין כל נציגי העם הפלסטיני, במיוחד בשל האתגרים הצפויים כבר בעתיד הקרוב.