ועדת המעקב קראה שביתה כללית ביישובים הערביים; נמשכות המחאות ברחבי הארץ

ועדת המעקב העליונה של ערביי ישראל בראשותו של חבר כנסת לשעבר מוחמד ברכה (חד"ש) הכריזה אמש, בישיבת חירום שנערכה בנצרת, על שביתה כללית מחר בכל היישובים הערביים, ובמסגרתה יושבתו בתי עסק, בתי ספר ומקומות ציבוריים.

2018-05-15_195201

מפגינים, אמש, בנצרת בעקבות הטבח בעזה (צילום: אל אתיחאד)

 

ח"כ אמיר אוחנה (הליכוד) תקף היום בחריפות את ועדת המעקב שהכריזה על שביתה כללית והפגנות ודרש משר הביטחון: "הוצא את הארגון אל מחוץ לחוק". לדבריו "הוועדה היא גיס חמישי שכל מטרתו היא לערער על עצם קיומה של מדינת ישראל". ח"כ אוחנה הוסיף כי: "לא ברור לי איך שר הביטחון, שקרא השכם והערב במשך שנים להוצאת הוועדה מחוץ לחוק – ואף פנה בעבר לשר הביטחון דאז אהוד ברק כדי שייעשה כן – טרם עשה זאת בעצמו".

חרף הפרובוקציות של איש הליכוד, המחאות ברחבי הארץ שהחלו אתמול, נמשכו גם היום. הערב נערכה הפגנה מול מצודת זאב בתל-אביב, בדרישה לעצור את האש ולקדם מיד פתרון של שלום ישראלי-פלסטיני. הזמנה לאירוע בפייסבוק נאמר: "נתניהו וטראמפ משחקים באש, והיא מתלקחת והורגת. זה מה שקורה עכשיו ברצועת עזה, וזה מה שעלול לקרות גם בירושלים ובכל הארץ, אם משחק הגפרורים הזה לא ייפסק. במקום לתת להם להמשיך עם זה, אנו צריכים להתייצב ולדרוש: הפסיקו את האש, הפסיקו לשחק בחייהם של תושבי הארץ הזאת, ושנו כיוון – לא עוד כיבוש, לא עוד סיפוח ומצור, אנחנו דורשים שלום ישראלי-פלסטיני".

ח"כ דב חנין (חד"ש – הרשימה המשותפת) לקחת חלק במחאה בתל-אביב יחד עם פעילי חד"ש ומק"י. במקביל נערכה הפגנה גדולה באום אל-פחם בהשתתפות יו"ר הרשימה המשותפת, ח"כ איימן עודה (חד"ש). הפגנות נוספות נערכו היום במג'ד אל כרום ובאוניברסיטאות תל-אביב, העברית ובן גוריון.