הרכבת הממשלה: ביום ראשון הקרוב הנשיא ריבלין יתייעץ עם ראשי הרשימה המשותפת

ראשי הרשימה המשותפת קיימו אמש (חמישי) פגישה בכפר קאסם הראשונה מאז יום הבחירות. בסיכומה הודו לציבור שהעניק להם 13 מנדטים וקבעו להיפגש בשנית מחר בערב (מוצ"ש) ולתאם את מהלכיהם תוך כדי המו"מ הקואליציוני, לאחר שכל אחד מהם יקיים ישיבה במפלגתו. השיחות נערכות לקראת הפגישה עם נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, שתתקיים ביום ראשון בשעות הערב. הנשיא יקבל את שתי הסיעות הגדולות: כחוללבן והליכוד; ולאחר מכן את נציגי הסיעה השלישית הרשימה המשותפת.

ראשי הרשימה המשותפת בעת הפגישה שקיימו אמש בכפר קאסם (צילום: זו הדרך)

מלשכת הנשיא נמסר כי ריבלין יחל את סבב ההתייעצויות עם כלל הסיעות שנבחרו לכנסת ביום ראשון, וזאת בתיאום עם יו"ר ועדת הבחירות השופט חנן מלצר. "לאחר קבלת תוצאות הבחירות הרשמיות מידי השופט מלצר ביום רביעי ישקול הנשיא את הצורך בהשלמת סבב ההתייעצויות באם יידרש לכך".

על פי הנוהג, ייפגש הנשיא עם נציגי הסיעות, ישמע את המלצתן ולאחר גמר סבב ההתייעצויות עם כלל הסיעות יכריז על חבר הכנסת עליו תוטל מלאכת הרכבת הממשלה. מרגע שיטיל הנשיא את מלאכת הרכבת הממשלה על חבר הכנסת הנבחר יעמדו לרשותו, על פי חוק יסוד הממשלה, 28 ימים להרכיב ממשלה חדשה בישראל. במצב בו תידרש ארכה לתהליך, בסמכות נשיא המדינה להעניק ארכה נוספת של עד 14 יום נוספים על פי החוק.