הפגנה בשבת מול כלא 6 הצבאי למען שחרורה של הסרבנית נועה גור גולן

הפגנה מול כלא 6 תתקיים בשבת הקרובה, 14 באוקטובר בשעה 17:00, למען שחרורה של נועה גור גולן. את חג הסוכות העבירה סרבנית המצפון גור גולן בכלא. ביום שני  שעבר היא נכלאה ל-30 ימים נוספים, שבסופם תרצה 104 ימים בכלא הצבאי. סרבני המצפון הדס טל ואופיר אברבוך נמצאים בין כליאות וכרגע נמצאים עדיין בביתם.

מתנועת יש גבול נמסר "אנו מוחים ומוחות על מעצרם ועל הניסיון לחייב אותם לקחת חלק בדיכוי המנוגד לערכיהם. אנו גם מפגינים ומפגינות נגד המשך הכיבוש והדיכוי הברוטלי של העם הפלסטיני. נועה, טל ואופיר מסרבים ואנו תומכים ותומכות בהם ובסירובם.

2017-10-08_205128

נועה גור גולן (צילום: מסרבות)

 גור גולן כתבה בעמוד הפייסבוק שלה: "גם כשגדרות התיל נראות מאיימות פתאום ומזכירות לי שאני בכלא, אני יודעת שעשיתי את הדבר הנכון. אני יודעת שאם ניתנה לי הפריווילגיה והכוח הנפשי להגיד לא, אני יודעת שניתנה לי האחריות, ואני אעמוד על כך". ועוד: "גם אם מפקד מיטב אל״מ יוסי מצליח לא מעוניין לשמוע אותי, היה מעדיף שאלך לקב״ן או אצהיר שאני דתיה, וגם אם בסוף יחליט שההתנהגות שלי היא 'רעה וחמורה', אני עדיין אחשוב שכולנו כחברה בעצם כלואים – כלואים בתוך הקיבעונות, הפחדים, המציאות האלימה שאנחנו יודעים לתחזק כל כך טוב. ועד שלא נשחרר ונשתחרר, פשוט אין לנו תירוץ מספיק טוב כדי להמשיך לשתוק".

עורכת-דינה של גור גולן, נועה לוי, ציינה בהתייחס להחלטת הוועדה: "ההחלטות הקודמות מצאו שהטעמים הדומיננטיים לסרבנותה של גור-גולן לשירות אינם 'טעמי התנגדות כלליים'. כך מבלי לפרט מהם, לשיטת הוועדה, הטעמים הדומיננטיים לסרבנותה וכיצד מצאה הוועדה שאלו פני הדברים. בהיעדר הנמקה ופירוט, קשה להבין כיצד הגיעה הוועדה למסקנה זו וקשה עוד יותר להתמודד עמה".

 

כתבה על נועה גור גולן בטלוויזיה החברתית:

https://tv.social.org.il/updates/55136

 

הרשמה להסעות:

https://he-il.facebook.com/events/1958580324414632