המחאה נגד האלימות ואוזלת ידה של המשטרה: תושבים חסמו כביש ליד נהרייה ומאות הפגינו בשפרעם

נמשכות המחאות בחברה הערבית נגד האלימות הרצחנית ואוזלת ידה של המשטרה. אתמול (שישי) בשעות אחר הצהריים תושבי מזרעה חסמו את צומת הכניסה לכפר ואת כביש הגישה לנהריה. בהפגנה לקחו חלק בעיקר צעירים – בייחוד חניכי תנועת הנוער ההסתדרותית – הנוער העובד והלומד.

הפגנה נוספת נערכה אמש בשפרעם בה השתתפו מאות אנשים, בנוכחות יושב ראש ועדת המעקב העליונה, מוחמד ברכה, שהוא תושב העיר; יושב ראש הרשימה המשותפת ח"כ איימן עודה (חד"ש), חברי מועצת העיר ואנשי דת. הצעדה הסתיימה מול תחנת המשטרה. יצוין שאתמול אמר ח"כ עודה בריאיון לגל"צ: "אנחנו בדרך לחסום גם את כביש איילון. אנחנו לא רוצים לסגור כבישים, אבל רוצים להעביר את הזעקה הכואבת של הציבור הערבי".

תושבי מזרעה, אתמול, בעת חסימת צומת הכניסה לכפר ואת כביש הגישה לנהריה (צילום: זו הדרך)

בהפגנה שנערכה בשפרעם, ברכה קרא להשתתפות המונית במחאה מול מטה מחוז צפון של המשטרה ביום שלישי הקרוב, כחלק מצעדי המחאה שמובילה ועדת המעקב. מזכירות ועדת המעקב שהתכנסה בטמרה בסוף השבוע שעבר קבעה לקיים עצרת מחאה גדולה מול מטה מחוז צפון של המשטרה בנצרת ב-15 באוקטובר. הפגנה נוספת מתוכננת להתקיים כעבור שישה ימים מול מטה מחוז מרכז של המשטרה ברמלה. עוד הוחלט על הקמת אוהל מחאה ועל שביתת רעב בקריית הממשלה בירושלים ב-27 באוקטובר.

יצוין שח"כ עודה הגיב בצהריים לאירועי הלילה האלימים בחברה הערבית שהסתיימו ברצח של מוחמד ח'אלד בן ה– 21 מכפר עארה, פציעתו של מהנדס עיריית רהט אבראהים אבו סהיבאן והשיח' עלי אלדנף מרמלה: "אנחנו במאבק בין 98% מהחברה שלנו האזרחים השלווים, לבין 2% מהאספסוף שזורע הרג ופשיעה". לדבריו "לא משנה כמה הממסד שיתף פעולה עם הפשיעה, החברה שלנו תנצח. כדי להשיג זאת על מאות אלפי האנשים לצאת לרחובות ולנקוט עמדה ברורה. במשך ההיסטוריה בוצעו המון פשעים בגלל שתיקת הרוב ולא בגלל קומץ פושעים. הכעס שלנו בעקבות הרצח של מוחמד ז״ל, ופציעתם של השיח' עלי ומהנדס העירייה אבראהים, מדרבן את הנחישות שלנו להיאבק בפשיעה ובפושעים. לא נתייאש! במאבק יימשך ימים, שבועות ואף חודשים. בשותפות וההתמדה של כולנו נביס אותם".