הוקם פורום ציבורי למאבק בממשלת הימין ומדיניותה לייבוש תקציב מערכת הבריאות

ארגון רופאי המדינה של ההסתדרות הרפואית, הסתדרות האחיות והאחים, האגודה לזכויות החולים יחד עם עוד ארגוני חולים, התארגנו לפורום חירום לאומי כדי להיאבק במדיניות הייבוש התקציבי שמפעיל משרד האוצר של ממשלת הימין על מערכת הבריאות. הפורום דורש תוספת מיידית של חמישה מיליארד שקל לתקציב הבריאות לשנת 2020.

2019-03-10_203624

נמסר כי איחוד הכוחות המרכזיים במערכת הבריאות "נועד ליצור מסה קריטית לסיום מדיניות משרד האוצר המייבש את מערכת הבריאות כבר כמה עשורים, והצבת בריאות אזרחי ישראל בקווי היסוד של הממשלה שתיבחר. נפעל יחד בכל דרך להשיב להביא לשיקום מערכת הבריאות הציבורית הקורסת".

בהתארגנות משתתפים ד"ר זאב פלדמן, יו"ר ארגון רופאי המדינה וסגן יו"ר ההסתדרות הרפואית, אילנה כהן, יו"ר הסתדרות האחיות והאחים, ושמוליק בן יעקב, יו"ר האגודה לזכויות החולה. הפורום חזר והפנה את תשומת לב הציבור ומקבלי ההחלטות לכך שמדיניות האוצר הובילה לגירעון של 20 מיליארד שקל בתקציב הבריאות לפי הערכת בכירי הכלכלנים פרופ' יוג'ין קנדל ופרופ' קובי גלזר.

הפורום הודיע כי דרישותיו מתבססות על מסמך ההמלצות של המנהל לתכנון אסטרטגי וכלכלי במשרד הבריאות שהוגשו לממשלה לפני כחודש וחצי. חמישה מיליארד שקל כתוספת לבסיס תקציב משרד הבריאות לשנת 2020 נועדו "להחיות מחדש את מערכת הבריאות הציבורית ולעצור בהידרדרותה".