ההסתדרות מצטרפת לשביתת הלהט"ב וקוראת לשחרר עובדים כדי למחות

ההסתדרות מצטרפת לשביתת הלהט"ב וקוראת לשחרר עובדים כדי למחות. בהודעה שמסר בצהריים (חמישי) דובר ההסתדרות נאמר כי "המאבק למען שוויון זכויות של קהילת הלהט"ב הוא מאבק חשוב על פניה של החברה הישראלית. בתור התנועה החברתית הגדולה והמשפיעה בארץ, ההסתדרות מתנגדת לכל סוג של אפליה. יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן הוציא חוזר לעובדי ההסתדרות בו הוא מאשר לעובדים הלהט"בים בארגון לקחת חלק במחאה המתוכננת ביום ראשון. בנוסף, יו"ר ההסתדרות הוציא חוזר לכלל הוועדים ברחבי הארץ בו הוא קרא לוועדים ולהנהלות לאפשר לעובדים, המשתייכים לקהילת הלהט"ב, לקחת חלק במחאה מבלי לפגוע בזכויותיהם".

2018-07-19_190513

לראשונה, ארגוני הקהילה הגאה קראו אמש להצטרף לשביתת מחאה ארצית בת יום אחד ביום ראשון הקרוב, 22 ביולי, בעקבות הפרת הבטחתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו שהצביע אתמול נגד התיקון המכליל הומואים בחוק הפונדקאות. נתניהו אמר השבוע לח"כ אמיר אוחנה (הליכוד) כי יתמוך בתיקון שיזם וכי ינסה להעבירו כבר במושב הנוכחי.

מהאוגדה למען הלהט"ב נמסר הבוקר "עכשיו תורנו להגיד לא, הקהילה הגאה שובתת!
נשים לסביות לא יכולות לרשום את ילדיהן, טרנסיות נדקרות ברחוב, בני ובנות נוער חווים להט"בופוביה במסגרות חינוך, כנסת שמעבירה חוקים נגד שוויון לא נמשיך את החיים כסדרם, לא ניתן שיתעמרו בקהילה הטרנסית, בנוער, להט"בי, בחברי וחברות הקהילה בפריפריה. ביום שני הקרוב נאבק שבג"צ יכריע בעדנו בדיון צור ויסלברג על רישום הורות ונמשיך במלוא הכוח! הגיע הזמן להוריד את הכפפות! לראשונה בתולדות המאבק הקהילה הגאה מכריזה על שביתה! התירוצים והמריחות לא יעבדו עלינו יותר. זו נסיגה לאחור והיא מסוכנת! עד שהמדינה תחליט לכבד אותנו כאזרחים ואזרחיות שווים ושוות! – אנחנו לא נפסיק להילחם!".

לדברי ח"כ דב חנין (חד"ש – הרשימה המשותפת): "יש כאן אזרחים סוג ב' – זה המסר שהממשלה שידרה לציבור אתמול בשני חוקים שונים. רק שבעוד שכלפי ערבים הגזענות בוטה וגלויה, אפליית הלהט"ב עטופה בהמון צביעות. בנאומים באנגלית בחו"ל נתניהו מתגאה בכמה נאורה החברה בישראל, מצעדי הגאווה משמשים ליצירת תדמית פלורליסטית לישראל בחו"ל, אבל בפועל? שוב ושוב הוא מטרפד חקיקה שמטרתה לקדם שוויון. מאות פעילות ופעילים מהקהילה הגאה חסמו אתמול כבישים בירושלים ובתלאביב, נגד ממשלה שממשיכה להפלות אותם. ביום ראשון הקרוב, ארגוני הקהילה הגאה יקיימו שביתה כללית ופעולות מחאה ברחבי הארץ. השאלה שעל הפרק היא לא רק הזכות למשפחה שוויונית ולהורות שוויונית עבור זוגות נשים, זוגות גברים, ובכלל אלא האם החברה שלנו בכלל בוחרת להבטיח הזדמנויות שוות וביטחון אישי לכולן ולכולם. נקודה".

השביתה בפייסבוק:

https://www.facebook.com/events/1822047597840863