ד"ר עואודה עושה היסטוריה: קומוניסט נבחר שוב לסגן ראש העיר נצרת עילית

פעיל חד"ש, ד"ר שוכרי עואודה, מראשי המפלגה הקומוניסטית הישראלית (מק"י) וחבר מועצת העיר נצרת עילית מטעם סיעת "דו קיום", נבחר שוב לסגן ראש העיר. כך הוחלט פה אחד בישיבת מועצת העיר הראשונה שנערכה אמש (רביעי) לאחר הבחירות לרשויות המקומיות. בין תחומי האחריות של ד"ר עואודה: בריאות הציבור, שיפור פני העיר והמאבק שחיתות. יצוין שבית המשפט העליון קבע ב-2016 כי במעשיו של ראש העיר הקודם של נצרת עילית, "קיימים את כל יסודותיה של עבירת השוחד" ושלח אותו למאסר.

רשימתו של ד"ר עואודה קיבלה גם את הראשות בארבע ועדות עירוניות, נציגות בכל הוועדות ומינויים של ארבעה דירקטורים בתאגידים העירוניים. עם מיוניו נשא סגן ראש העיר חדש, שזהו כהונתו השנייה בתפקיד, דברים בעלי תוכן פוליטי מובהק ועיקרם מאבק בגזענות.

2018-11-22_212055

ד"ר עואודה במרפאתו (צילום: זו הדרך)

ד"ר עואודה, בן 61, המתגורר בנצרת עילית זה כ-30 שנה, הוא רופא מומחה ברפואת המשפחה בקופת חולים. את לימודי הרפואה סיים את באוניברסיטת לנינגרד ואת ההתמחות עשה בישראל. בשנת 1993 התמודד על ראשות מועצת כפר כנא מטעם חד"ש והצליח לקבל רבע מקולות התושבים. אך לא נבחר. הוא חבר בוועד המרכזי של מק"י וחבר המזכירות הארצית של חד"ש. כמו כן, הוא משמש כחבר מועצת העיר נצרת עילית מזה 17 שנים.