דורשים מהממשלה לקחת אחריות: הסטודנטים הפגינו מול משכן הכנסת

התאחדות הסטודנטים הארצית קיימה אתמול (ראשון) מחאה נוספת בירושלים, הפגנה מול הכנסת בעת הישיבה הראשונה של ממשלת הימין החדשה. מההתאחדות נמסר כי "עשרות אלפים מאיתנו נפגעו כלכלית במשבר ולא ברור לנו אם נצליח לשרוד את תקופת המבחנים הקרובה, בזמן שאנחנו ללא עבודה ועם הוצאות וחובות שלא נגמרים". לדברי ארגון הסטודנטים הארצי "במציאות המתגבשת היא שיחלקו אותנו לשתי קבוצות: אלה המקבלים פתרונות ואלה שלא, אלה שיצליחו להתאושש ואלו שכנראה לא יחזרו לספסל הלימודים. מה שבטוח שוויון זה לא, והזכויות שלנו לרשת ביטחון כלכלית ואיכות למידה – נרמסו".

כמו כן, הסטודנטים קיימו "ישיבת ממשלה אלטרנטיבית מול הכנסת", כי לדבריהם "נבחרי הציבור לא שמים אותנו על סדר היום. למדינה יש תקציב לתיקים חדשים ומענקים מיוחדים לחברות החזקות ביותר במשק – אבל לא לנו. נמאס לנו להישאר מאחור. אנו דורשים מהממשלה החדשה לקחת אחריות על העתיד שלנו".

סטודנטים מפגינים מול הכנסת, אתמול, בעת ישיבת הממשלה (צילום: התאחדות הסטודנטים)

בין תביעות הסטודנטים: "זכות לוודאות אקדמית, איכות למידה ומניעת נשירה", שוויון בין כלל הסטודנטים באקדמיה – "פתרונות רוחביים שלוקחים את כל מי שצריך סיוע בחשבון" ורשת ביטחון חבילת סיוע לכל הסטודנטים שנפגעו כלכלית ממשבר הקורונה ונותרו בלי רשת ביטחון, כולל מתן הלוואות נוחות, הקמת קרן מענקים מיוחדת, הגדלת קרן הסיוע של משרד החינוך, יצירת פתרונות עבור כל דיירי המעונות בארץ שחלק גדול מהם לא מצליחים להשתחרר מהחוזים הקיימים. עוד נמסר כי בהפגנה מול הכנסת ישתתפו סטודנטיות וסטודנטים החברים בכל האגודות ברחבי ארץ, "מצפון ועד דרום, מהאוניברסיטאות, מהמכללות הציבוריות, הלא מתוקצבות, המכללות לחינוך וההנדסאים".

עוד על מחאות הסטודנטים בעקבות משבר הקורונה, בגיליון 20 של "זו הדרך" (עמ' 6):

http://maki.org.il/he/wp-content/uploads/2020/05/G20_2020.pdf

עוד על המצב בהשכלה הגבוהה, בגיליון 20 של "זו הדרך" (עמ' 7 ו-8):

http://maki.org.il/he/wp-content/uploads/2020/05/G20_2020.pdf