בעקבות הרס האמזונס והסביבה: תלמידי תיכון ישבתו בתחילת שנת הלימודים ויפגינו בתל-אביב

בעקבות שריפת האמזונס והרס הסביבה בכל העולם, תלמידי תיכון מרחבי הארץ יפגינו בכיכר הבימה ביום ראשון הקרוב, 1 בספטמבר, החל משעה 9:30. עוד הם קוראים לשביתת לימודים. יוזמי השביתה וההפגנה בתל-אביב מסרו: "אנחנו דורשים ממשרד החינוך ומכל הגופים האחראים על כך, להכין תכנית לימודים כוללת מכיתה א' ועד כיתה י"ב אשר תסביר היטב מהו משבר האקלים מכל היבטיו ותחנך למודעות בתחום. כמי שיהיה הדור שיצטרך להתמודד עם הבעיה הזאת, חשוב מאוד שהידע יעבור אל כל ילדה ונער. רק במצב של הכרה במשבר והבנתו נוכל לפעול יחד למען הקיום שלנו".

עוד הדגישו "ביום ראשון הקרוב, בתחילת שנת הלימודים, אנחנו נשבות, אנחנו מאמינים שזה פגום שבמערכת שצריכה להכין אותנו לעתיד מזניחים נושא שיפגע בעתיד של כולנו". עוד הם קראו לצעירים "הצטרפו אלינו למחאה והישארו מעודכנים ברשתות".

  

"השריפות שמשתוללות באגן האמזונס ומאיימות להחריף את אסון ההתחממות הגלובלית הן תוצאה של שילוב בין קפיטליזם משולח רסן, בוז לזכויותיהם של עמים ילידים, ופשיזם פוליטי בוטה", כך נמסר השבוע מחד"ש. "ז'איר בולסונארו, ידידם הטוב של טראמפ ונתניהו, עלה השנה לשלטון בברזיל תוך שהוא מבטיח לחסל את האופוזיציה, את ארגוני הסביבה ואת מגני זכויות המיעוטים ולתת לבעלי ההון יד חופשית בכריתת היערות, החשובים כל כך לאנושות כולה. התוצאה היא גל ההצתות שמאיים להשמיד למעלה מ-20% מהאמזונס, להביא להיעלמותם של אלפי מינים, להרוס את ביתם של ילידי היער ולהביא להחרפה של משבר האקלים שגורר גלי חום, בצורות, שיטפונות ואסונות אחרים בעולם כולו – וגם כאן".

אין להתפלא על הידידות האמיצה בין בולסונארו ונתניהו, שמוביל כמוהו מדיניות של התרפסות בפני בעלי ההון, התעלמות מהנזקים הסביבתיים שמחוללת השתוללותו, ומלחמה נגד החירויות הדמוקרטיות של העם הפלסטיני, של מיעוטים אחרים, ושל מתנגדיו הפוליטיים. "אנו עומדים בסולידריות עם האופוזיציה הברזילאית ועם עמיה הילידים ומצטרפת אליהם בקריאה לקהילה הבין-לאומית לנקוט בצעדים חריפים שיבטיחו את עצירת השריפות וימנעו את הישנותן. גם כאן, בישראל ובפלסטין, עתידם של שני העמים כרוך בעבודה משותפת לצמצום פליטות הפחמן, בשמירה על שטחי הטבע ובמאבק סולידירי לשמירה על הזכויות הדמוקרטיות".

 

האירוע בפייסבוק:

https://www.facebook.com/events/521437805062974