בעקבות הצלחת השביתה: אונ' ת"א עתרה כדי לאסור על פעילות הסגל הזוטר בקמפוס

בצעד ללא תקדים ביחסי העבודה בישראל, הנהלת אוניברסיטת תל-אביב הגישה אתמול (שלישי) בקשה לצו מניעה נגד פעילות של ארגון הסגל האקדמי הזוטר בתוך הקמפוס. זאת על רקע הצלחת השביתה ונחישות השובתים להמשיך במאבק עד לחתימת ההסכם הקיבוצי. האוניברסיטה מבקשת לקבל צו שיאסור על קיום אספות, הפגנות, מחאות ואף פעילויות לאכיפת משמעת השביתה. הדיון בבקשה נקבע ליום ראשון בבוקר.

יצוין שההנהלה כבר נקטה בפרובוקציות ומשגרת מאבטחים חמושים למשמרות השובתים, לאספות הסגל הזוטר ואף לפעילי הארגון האוכפים את השביתה. כמו כן, האוניברסיטה מסרבת לקיים כל מו"מ עם נציגי הארגון. יצוין שהשביתה של אלפי חברים בארגון הסגל הזוטר נכנסה אתמול (שלישי) ליומה השישי.

2019-05-08_190428

מאות מרצים וסטודנטים חתמו ביממה האחרונה על עצומה מקוונת תחת הכותרת "הסכם קיבוצי לסגל האקדמי הזוטר". בעצומה נאמר: אנחנו קהילת אוניברסיטת תל אביב, מרצים מכל הדרגות, סטודנטים ועובדי אוניברסיטה קוראים מכאן: ההסכם הקיבוצי של הסגל האקדמי הזוטר באוניברסיטת תל אביב, המונה כ- 5,000 אישה ואיש, פקע בשנת 2014. למרות מאמצים שהושקעו במהלך השנתיים האחרונות, ולאחר שהנהלת האוניברסיטה חזרה בה מהסכמות קודמות, נאלץ ארגון הסגל האקדמי הזוטר לצאת לשביתה. אנחנו מבקשים להביע דאגה עמוקה מעצם העובדה, שזהו השבוע השני בו לא מתנהל כל משא ומתן, ונשקפת סכנה לעצם קיומו של הסמסטר השני. קהילת האוניברסיטה מונה את כלל עובדיה, לדרגותיהם השונות, וכשותפים לקהילה האנושית והאקדמית הזו, אנחנו קוראים לחידוש משא ומתן מיידי ואינטנסיבי ולהשגת הסכם קיבוצי ראוי לאוניברסיטה ולעובדיה".

 

לחתימה על העצומה:

https://www.atzuma.co.il/segelzutartau