בבי"ס מנשר בת"א תפתח תערוכה הגד גירוש הפליטים ומבקשי המקלט

בבית הספר מנשר בתלאביב תפתח הערב (רביעי) בשעה 19:30 תערוכה הגד גירוש הפליטים ומבקשי מקלט. העבודות שיוצגו הן עבודות של סטודנטים, בוגרים ומרצים ממנשר. ממנשר נמסר "על פי אמנת הפליטים ואמנות נוספות אליהן מחויבת ישראל, אין לגרש אדם למקום בו חייו עשויים להיות בסכנה, בו הוא עלול לסבול מעינויים, רדיפה, או מיחס אכזרי ובלתי אנושי אחר – זהו עקרון 'אי ההחזרה' ומרצים, סטודנטים ואנשי הצוות מתנגדים לגירוש הפליטים".

2018-03-28_202659

במסגרת האירוע יוקרן בשעה 20:00 סרטה של שרה בוזקוב "לילה חסר שחר". הבמאית היא בוגרת המחלקה לקולנוע במנשר. הסרט מספר את קורותיהם של חמישה גברים דארפוריים מתייצבים ב"חולות" לאחר שקיבלו זימון.

ב-20:30 יוקרן "כופר נפש" של קרן שעיו. מאז שאירופה סגרה שעריה למבקשי מקלט אפריקאים, אלפי אריתראים בורחים משלטון דיקטטורי אכזרי במולדתם צפונה לישראל. בחציית מדבר סיני רבים מהם נחטפים על ידי מבריחים בדואים, מוחזקים תחת עינויים קשים ונדרשים לשלם כופר. הסרט עוקב אחר מרון אסטפנוס, שדרנית רדיו אריתראית, שמראיינת מביתה שבשבדיה אלפי שבויים הנמצאים במחנות. דרך הראיונות בתוכנית הרדיו הסרט נוגע בסיפורים נוספים: האריטי, בת 22, שילדה את בנה הראשון במחנות העינויים ובעלה שמנסה לאסוף בישראל 30,000 דולר על מנת לשחררם. טימנית, בת 20, שנעלמה בגבול ישראל מצרים לאחר ששילמה את הכופר ואחיה שנמצא בישראל, ומנסה להתחקות אחר עקבותיה.

האירוע בפייסבוק:

https://www.facebook.com/events/2007905732800447