אלפים ישתתפו במצעד הנשים נגד אלימות שיתקיים בפארק צ'ארלס קלור בתל-אביב

אלפים הביעו נכונות להשתתף מחר (שני) בהפגנה והעצרת שיתקיימו החל מהשעה 18:00 בפארק צ'ארלס קלור, על חוף ימה של תלאביב, נגד אלימות כלפי נשים. המארגנות מסרו כי המחאה תתקיים בעקבות גל האלימות הגואה, של רצח של שמונה נשים מאז תחילת סגר הקורונה, ו-11 נשים ותינוקת מאז תחילת השנה.

"נצעד יחד עשרות אלפי נשים וגברים כדי לשים סוף לאלימות נגד נשים. כבר שנים שמקבלי ההחלטות מורחים אותנו בזמן שנשים נרצחות. אנחנו לא מחכות יותר. הגיע הזמן שנעמוד בראש סדר העדיפויות של הממשלה הבזבזנית בהיסטוריה", נאמר בקריאה להפגנה.
יצוין שמאז שהחליטו לתקצב את התכנית למניעת אלימות במשפחה ב250 מיליון שקל, התכנית שאושרה עוד ב2017 – התקציבים תקועים. בדצמבר 2018 התקיימה שביתת הנשים הראשונה נגד רצח ואלימות כלפי נשים בישראל. בעקבותיה, ראש הממשלה בנימין נתניהו כינס את ועדת השרים ואישר את העברתם של 50 מיליון שקל ותוספת תקציב של 20 מיליון שקל לתכנית למניעת אלימות במשפחה. שבועות ספורים לאחר מכן פוזרה הכנסת והתקציב הועבר רק בחלקו.

"אנחנו דורשות ודורשים יישום והעברת התקציב לתכנית הלאומית למניעת אלימות במשפחה. דורשות ודורשים משרד ממשלתי המטפל בנושא. דורשות ודורשים לשים סוף לאלימות", הדגישו. שורה ארוכה של ארגוני נשים הצטרפו לקריאה, ביניהם: שדולת הנשים בישראל, המחלקה למעמד האשה במרכז לשלטון מקומי, אני אשה, פורום מיכל סלה, נעמ"ת, ויצ"ו, תנד"י תנועת הנשים הדמוקרטית בישראל, איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית, עמותת כ"ן, אחותי, נשים נגד אלימות, אלטופולה, איתךמעכי, המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות, אישה לאישה, לוט"ם, כולן, מאירות בלילה, עמותת אד'אר, נשים עושות שלום ועוד.

ההפגנה בפייסבוק:

https://www.facebook.com/events/2599162283736235/