אירוע בת"א: ישראל ולקחי הדיקטטורה בארגנטינה – לציון 43 שנה להפיכה הצבאית

תחת הכותרת "ישראל ולקחי הדיקטטורה בארגנטינה: לציון 43 שנה להפיכה הצבאית" יתקיים ביום ראשון הקרוב, 24 במרס, אירוע בהשתתפות עו"ד איתי מק, ד"ר אפרים דוידי, עו"ד גבי לסקי, תמר ליברמן, ג'סיקה שרון; בהנחיית הבמאי והעיתונאי שלמה סלוצקי. האירוע יתקיים בשעה 20:00, בקרן רוזה לוקסמבורג, רוטשילד 11, תלאביב.

2019-03-22_172439

צילומיהם של אלפי "נעדרים" שנרצחו על ידי החונטה הצבאית בהפגנה לציון 42 להפיכה הצבאית שנערכה בשנה שעברה בבואנוס איירס (צילום: לה אורה)

לקראת האירוע מסר עו"ד מק פרטים על התביעה שהגיש יחד עם ג'סיקה נפומנש (נבו), פדרו גולדפרב, פרנסיסקו טולצ'ינסקי, אריאל נייזנה, ד"ר אפרים דוידי, נורה גרינברג, ד"ר גרציאלה קורס כרמון, קלאודיו קוגון, מרכוס וינשטין, ונדה קלרה בורזני וינשטין, ד"ר יהודית רוזה דימנט, פרופ' לב גרינברג, ד"ר ג'וליה רסניק, משה רוזן ושלמה סלוצקי – אזרחי ישראל וארגנטינה, אשר בזמן החונטה חלקם חיו בישראל וחלקם בארגנטינה. בני משפחתם וחבריהם נעצרו, עונו, נרצחו והועלמו. העתירה הוגשה בבית המשפט המחוזי בתלאביב בדרישה לחשוף את המסמכים שאותרו במשרד הביטחון בעניין הקשר הביטחוני והדיפלומטי של ישראל עם החונטה בארגנטינה, בין השנים 1983-1976.

יצוין שלעתירה צורפו ראיות מוצקות לקשרים הביטחוניים של משרדי החוץ והביטחון ומדינת ישראל עם החונטה, במסמכים רשמיים של משרד החוץ ושל ארה"ב, אשר מרוקנות מתוכן כל טענה ל"חשש" מפגיעה ביחסי החוץ ובביטחון המדינה, אם ייחשפו המסמכים שאיתר משרד הביטחון. העותרים סבורים כי בחלוף 43 שנים מההפיכה הרצחנית הגיעה העת שמדינת ישראל תצטרף למדינות רבות אחרות ותחשוף את כל המידע הנמצא ברשותה בנושא. בגיליון "זו הדרך" הקרוב יתפרסם דיווח על האירוע בקרן רוזה לוקסמבורג.