אירוע ברחבת הסינמטק בשדרות ביום שישי הקרוב: 'רוצים תקווה לא מלחמה'

ברחבת הסינמטק בשדרות יתקיים ביום שישי הקרוב, 15 בספטמבר אירוע תחת הכותרת "רוצים תקווה ולא מלחמה". בהזמנה לאירוע נאמר "תושבי ותושבות עוטף עזה, הדרום וישראל בכלל, לא רוצים יותר 'מבצעים' ומלחמות וקוראים לממשלת ישראל להתערב ולגבש מידית אסטרטגיה למול המצב הנוכחי. לפי דו"ח האו"ם תוך שנה עזה לא תהיה ראויה למגורי אדם. אין בעזה מים ראויים לשתייה, או חשמל יותר מארבע שעות ביום".

ועוד: "המצוקה האנושית בעזה הופכת למצוקה שלנו. לסבב נוסף שילדינו ואנו מכירים על בשרנו את משמעותו: חיים של חוסר יציבות מתמדת, עם מחיר נפשי וכלכלי כבד, שעלה בכל המבצעים והמלחמות בחיי אדם. רק חיים בכבוד של כל תושבי עזה ועוטף עזה יאפשרו לכולנו רווחה ושקט בטחוני".

2

לדבריהם מפקד פיקוד הדרום אייל זמיר אמר "כי חמאס מכין עצמו למלחמה עתידית מול ישראל. אנו כבר מכירים את הלך הרוח הזה, הבחירה האסטרטגית בחיים בין מלחמה למלחמה, במקום יצירת שלום בר קיימא, בו לשני הצדדים יהיו חיים ראויים. לא רוצים להמשיך לחיות יותר בין צבע אדום לצבע אדום, בחרדה מתמדת. לא רוצים ששכנינו מעבר לגבול יחיו בתת תנאים. רוצים תקווה, לא מלחמה".

כאמור ביום שישי החל מהשעה 9:30 יתקיים קיים אירוע ציבורי רחב תחת הכותרת "משדרות תפתח התקווהבוחרים בחיים בעוטף עזה". התכנסות ברחבת הדשא של הסינמטק, נאומיםראשי רשויות ונציגי התושבים, קטע אומנותי ומעגלי שיח.

האירוע בפייסבוק:

https://www.facebook.com/events/312068919196572